لرستانلرستان- سردبیر

انگیزه ما برای ورود به طرح‌هایی است که اشتغال بیشتری به همراه دارد

مدیرعامل و عضو هیأت مدیره بانک صنعت و معدن گفت: انگیزه ما برای ورود به طرح‌هایی است که اشتغال بیشتری به همراه دارد.

به گزارش خبرنگار بازار کار در لرستان و به نقل از ایسنا، علی خرسندیان در دیدار با استاندار لرستان، اظهار کرد: با توجه به سفری که رئیس‌جمهور به استان داشتند، پیامدهای سفر و بازدیدهایی که از برخی واحدهای صنعتی داشتند، شش یا هفت طرح را از بانک صنعت و معدن پیگیری کردند که حمایت کند که به بهره‌برداری برسد و بتوانیم از منافع و محصولات آن به نفع منطقه و کشور استفاده کنیم.

وی ادامه داد: بر خود فرض دانستیم که این طرح‌ها را از نزدیک بررسی کنیم که بتوانیم حمایت‌هایی را که لازم است داشته باشیم.

مدیرعامل و عضو هیأت مدیره بانک صنعت و معدن تصریح کرد: سابقه بانک صنعت و معدن در حوزه صنعت، معدن و حوزه‌ها و واحدهای صنعتی درخشان و خوب بوده است، از نظر تاریخی نیز یکی از مؤثرترین تأمین‌های مالی توسط بانک صنعت و معدن صورت می‌گرفته و بخش اعظم تمرکز آن نیز روی صنایع زیرساختی و بنیادی در کشور بوده است.

خرسندیان عنوان کرد: در لرستان نیز بانک صنعت و معدن نقش خوبی داشته، حدود ۲۳ طرح در استان داریم که بخشی از آن به بهره‌برداری رسیده و بخشی نیز در حال اجراست، حدود ۲۷۰۰ نفر اشتغال ایجاد کرده و می‌کند که انگیزه ما را برای ورود به طرح‌هایی که اشتغال بیشتری به همراه دارد، بیشتر می‌کند.

وی ادامه داد: با توجه به طرح‌هایی که در حال بهره‌برداری است و انجام شده بانک صنعت و معدن چیزی حدود ۷۰۰۰ میلیارد تومان در لرستان سرمایه‌گذاری کرده است.

مدیرعامل و عضو هیأت مدیره بانک صنعت و معدن بیان کرد: اگر شبکه بانکی را در نظر بگیرید معمولاً در کشور حدود ۷۵ تا ۸۵ درصد منابع آن‌ها به مصرف و تسهیلات می‌رسد اما بانک صنعت و معدن ۱۰۰ برابر سپرده‌هایی که در استان جلب کرده تسهیلات و سرمایه‌گذاری کرده که نشان می‌دهد ما به این منطقه توجه ویژه داریم و امیدواریم با توجه به استعدادها و پتانسیل‌هایی که در استان است بهتر و بیشتر بتوانیم در خدمت مردم این استان باشیم.

خرسندیان ادامه داد: شبکه بانکی با یکسری مشکلات ناشی از شرایط عمومی کشور و شبکه بانکی مواجه است، به مطالبات معوق که نگاه می‌کنیم نسبتاً عدد قابل‌توجهی است که بخش زیادی از آن مربوط به یکی از واحدهای صنعتی است که امیدواریم به‌زودی حل شود.

وی گفت: به‌عنوان بانک وظیفه داریم در ارتباط با وصول مطالبات طبق قانون پیگیری‌های خودمان را داشته باشیم، ولی از شما درخواست دارم به‌عنوان یک استاندار که سابقه علمی و آگاهی دارید و از لحاظ اجرایی می‌توانید در رابطه با وصول مطالبات در استان این یاری را به ما برسانید، اگر این منابع به بانک برگردد می‌تواند در دوره بعدی برای تأمین مالی‌هایی که لازم است اجرا شود.

مدیرعامل و عضو هیأت مدیره بانک صنعت و معدن  بیان کرد: وقتی منابع قفل شود و رسوب پیدا کند عملاً دست ما در اعطای تسهیلات و منابع تسهیلاتی محدود می‌شود، اگر در این قضیه بشود کمک کرد قول می‌دهم به هر مقدار از طلب‌ها که استیصال شود عیناً به خود استان برگردد و سرمایه‌گذاری مجدد انجام شود.

انتهای پیام

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا