کردستانکردستان- سردبیر

۸ هزار شغل برای معتادان بهبودیافته در کردستان ایجاد شد

مدیرکل کمیته امداد کردستان از معرفی 136نفر از معتادان با هزینه کمیته امداد به کمپ‌های مرکز اعتیاد در استان خبر داد و خاطرنشان کرد: سال گذشته 8 هزار شغل برای معتادان بهبودیافته در کردستان ایجاد شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از سنندج، رضا طوسی، مدیرکل کمیته امداد کردستان عصر امروز در جلسه هماهنگی شورای مبارزه با مواد مخدر استان کردستان گسترش اعتیاد در جامعه را ناشی از بی‌توجهی خانواده و کم‌کاری دستگاه‌های متولی و آموزش‌وپرورش در استان دانست و اظهار کرد: سؤال اینجاست آیا مسئولیان این حوزه و کمپ‌ها وظایف خود را به نحو احسن انجام داده و آسیب‌شناسی لازم صورت گرفته است؟
وی با بیان اینکه پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی در 8گروه سنی جزو برنامه‌های اولویت‌دار کمیته امداد در استان است، افزود: در این راستا مشاوره‌ و آموزش‌های لازم متناسب با وضعیت سنی به جامعه هدف در کردستان ارائه خواهد شد.
مدیرکل کمیته امداد کردستان از معرفی 136نفر از معتادان با هزینه کمیته امداد به کمپ‌های مرکز اعتیاد در استان خبر داد و خاطرنشان کرد: سال گذشته 8 هزار شغل برای معتادان بهبودیافته در کردستان ایجاد شد.
طوسی اعلام کرد: کارفرمایانی که نیروهای تحت پوشش امداد را سرکار ببرند، به ازای به‌کارگیری هر نفر 100میلیون تومان تسهیلات کم‌بهره به آنان پرداخت و هزینه سه سال بیمه آن فرد را تقبل خواهیم کرد.
10درصد اعتبارات حوزه مشاغل خانگی به بهبودیافتگان کردستان تخصیص یافت.
فرزاد پیشکاری؛ مدیرکل تعاون، کار و رفته اجتماعی استان کردستان نیز در این جلسه با بیان اینکه آسیب‌های اجتماعی روز به روز بیشتر و ارتقای مهارت‌های فردی و توانمندسازی افراد بهترین روش برای مقابله با تهدیدات این حوزه است، اظهار کرد: راه‌اندازی خانه‌های کارگری، شناسایی و معرفی کارگران به کمپ‌های ترک‌ اعتیاد و اجرای طرح پژوهش سلامت روان جزو برنامه‌های پیشگیرانه در حوزه کارگری است.
وی از افتتاح و راه‌اندازی 150کانون یاری‌گران زندگی به منظور پیشگیری از مصرف موادمخدر در حوزه کارگری استان خبر داد و افزود: جمعیت هدف کانون‌های یاری‌گران زندگی بین 20 تا 25 نفر است.
مدیرکل کار کردستان از آمادگی ارائه و پرداخت تسهیلات به معتادان بهبودیافته خبر داد و اعلام کرد: 10درصد اعتبارات حوزه مشاغل خانگی به بهبودیافتگان کردستانی تخصیص یافته است.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا