پیشنهاد سردبیردسته‌بندی نشدهسیستان و بلوچستانسیستان و بلوچستان- سردبیر

صدور ۶ هزار پروانه کسب در سیستان و بلوچستان

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت سیستان و بلوچستان گفت: بیش‌ از ۶ هزار پروانه کسب با ایجاد اشتغال برای بیش‌ از ۱۵ هزار نفر از ابتدای سال تاکنون در استان صادر شده است.

به گزارش بازارکار به نقل از روابط عمومی صمت سیستان و بلوچستان، ایرج حسن پور، اظهار داشت: بیش‌ از 6 هزار پروانه کسب با ایجاد اشتغال برای بیش‌ از 15 هزار نفر از ابتدای سال تاکنون در استان صادر شده است، همچنین در این مدت 59 انتخابات برای تعیین هیئت مدیره اتحادیه‌های صنفی در سیستان و بلوچستان و دو انتخابات اعضا و هیئت رئیسه اتاق اصناف برگزار شد.
وی بیان کرد: برابر تبصره یک ماده 22 قانون نظام صنفی، مدت مسئولیت اعضا، هیئت مدیره اتحادیه‌های صنفی از تاریخ انتخابات، چهار سال تمام است و با انقضای هر دوره در مرکز استان و هر شهرستان پس از صدور مجوز کمیسیون نظارت، برگزاری انتخابات اتحادیه‌ها انجام می شود که تاکنون انتخابات 59 اتحادیه صنفی در سطح استان انجام شده است.
مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان سیستان و بلوچستان افزود: براساس قانون نظام صنفی تعداد 2 انتخابات، اعضا و هیئت رئیسه اتاق اصناف در شهرستان‌های زابل و سراوان برگزار شده و در همین مدت نیز تعداد 6 هزار و 256 پروانه کسب در سطح استان صادر شده است.
وی اظهار داشت: در سیستان و بلوچستان بیش‌ از 50 هزار واحد صنفی در رسته‌های تولیدی، خدمات فنی – توزیعی و خدماتی در قالب 163 اتحادیه صنفی مشغول به فعالیت هستند. در بخش اصناف سیستان و بلوچستان هم‌اینک بیش‌ از 125 هزار نفر مشغول به فعالیت هستند.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا