لرستانلرستان- سردبیر

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای لرستان: کاهش آسیب‌های اجتماعی در گرو توانمندسازی مهارتی جوانان است

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای لرستان گفت: کاهش آسیب‌های اجتماعی در گرو توانمندسازی مهارتی جوانان است.

به گزارش خبرنگار بازار کار لرستان، حشمت‌اله معتمدی، در نشست هم‌اندیشی با تسهیلگران محلات شهرستان خرم‌آباد، بر ترویج فرهنگ مهارت‌آموزی بین اقشار مختلف جامعه تاکید داشت و افزود: توانمندسازی مهارتی جوانان و تحقق رسالت آموزشی فنی و حرفه‌ای با فراهم کردن زمینه اشتغال، شرایط زدودن فقر و کاهش آسیب‌های اجتماعی در سطح جامعه را به همراه دارد.

وی تصریح کرد: مهارت‌آموزی با محوریت نیاز بازار کار باعث تقویت انگیزه و افزایش توانایی فرد در ایجاد اشتغال، خواهد شد.

مدیرکل فنی و حرفه‌ای لرستان افزود: ضرورت دارد دفاتر تسهیلگری  آموزش‌های مهارتی مورد نیاز هر محله را براساس نیاز منطقه و بازار کار شناسایی کنند، تا ارائه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای با محوریت نیازسنجی منطقه انجام شود.

معتمدی ادامه داد: افراد مهارت دیده پس‌از دریافت گواهینامه. های مهارتی می‌توانند با حضور در دوره‌های مشاوره و هدایت شغلی و استارت‌آپ‌های کسب‌وکارهای به روز جامعه، با آگاهی و بینش دقیق‌تر وارد بازار کار شده و یا کارآفرینی کنند.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای لرستان، عنوان کرد: با گسترش همکاری‌ها با سایر دستگاه‌های اجرایی و به‌کارگیری تمامی ظرفیت‌های این اداره‌کل، در راستای ارائه آموزش‌های به روز و بازار محور، زیر نظر نیروهای متخصص و به‌صورت رایگان یا با حداقل هزینه، با تمام توان پیشرو خواهیم بود.

انتهای پیام

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا