پیشنهاد سردبیردسته‌بندی نشدهسیستان و بلوچستانسیستان و بلوچستان- سردبیر

سرمایه گذاری در زیر بخش های کشاورزی سیستان وبلوچستان زمینه ساز اشتغال پایدار

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سیستان و بلوچستان در جریان بازدید از نمایشگاه فرصت‌های سرمایه استان در جشنواره‌ طلایه داران شکوه خلیج فارس گفت: این نمایشگاه می‌تواند فرصتی ممتاز برای سرمایه‌گذاران فراهم کند تا با پتانسیل های بخش کشاورزی که بیشترین سهم در ایجاد درآمد و اشتغال در سیستان‌وبلوچستان را داراست آشنا شوند.

 


سید محمدرضا سیدحسینی افزود: توسعه فعالیت های شیلاتی خصوصا پرورش میگو و پرورش ماهی در قفس، توسعه باغات میوه های گرمسیری بویژه تولید موز ،پرورش دام و طیور با تمرکز روی پرورش شتر و دام سنگین برای تولید گوشت با توجه به زیر ساخت های موجود و استعداد خاص استان و توسعه‌ کشت و تولید گیاهان دارویی وتوسعه نخلستان ها با ارقام تجاری و بازار پسند شاخص ترین زمینه های سرمایه‌گذاری است.
وی ارزان بودن ،سودآور و زود بازده بودن سرمایه‌گذاری در زیربخش کشاورزی را مهمترین ویژگی در سیستان وبلوچستان برشمرد و تاکید کرد هدایت سرمایه‌ ها به بخش کشاورزی توسعه و اشتغالزایی پایدار در منطقه را فراهم و رشد اقتصادی بهره برداران را تضمین می کند.
گفتنی است در جشنواره طلایه داران شکوه خلیج فارس ،سازمان جهادکشاورزی با ارائه محصولات زراعی، باغی، دامی و شیلاتی و تولیدات زنان روستایی در قالب ۲۰ غرفه ،بیشترین بازدیدکنندگان را به سوی خود جلب کرده و سرمایه‌گذاران را با استعداد خاص و کم نظیر استان آشنا کرده است.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا