اجتماعیاستان هاایلامپیشنهاد سردبیردسته‌بندی نشدهنوآوری و کارآفرینی

رییس کمیته امداد : کارآفرینان چهار میلیارد تومان تسهیلات قرض الحسنه دریافت می کنند

رییس کمیته امداد امام خمینی (ره) گفت: کارآفرینانی که زمینه اشتغال مددجویان را فراهم بیاورند تا چهار میلیارد تومان تسهیلات قرض الحسنه دریافت خواهند کرد.

به گزارش بازار کار، سید مرتضی بختیاری در آیین جشن اشتغال و توانمندسازی مددجویان کمیته امداد استان ایلام اظهار داشت: بر اساس مصوبه شورای عالی بانک ها و توافق صورت گرفته با بانک های عامل کارآفرینانی که زمینه اشتغال ۲۰ نفر از مددجویان را فراهم آورند، می توانند تا چهار میلیارد تومان تسهیلات قرض الحسنه با سود چهار درصد دریافت کنند.
وی با اشاره به اینکه محور تمامی فعالیت های این نهاد حمایتی اشتغالزایی و خودکفایی مددجویان است، افزود: یکی از برنامه های اولویت دار در این زمینه توسعه راهبری شغلی است که در این راستا پنج هزار و ۴۰۰ نفر در کشور ساماندهی شده اند تا از طریق توان و تجربه این افراد بتوانیم زمینه اشتغال افراد تحت پوشش را فراهم آوریم.
رییس کمیته امداد امام خمینی (ره) تاکید کرد: سرپرست بالغ بر ۵۱ درصد از خانوارهای تحت پوشش این نهاد را زنان تشکیل می دهند که وظیفه مادری را نیز بر عهده دارند.
بختیاری یادآور شد: توسعه مشاغل خانگی با هدف صیانت از کیان خانواده در این راستا از اولویت های کمیته امداد است تا زنان سرپرست خانوار در کنار شان و جایگاه خطیر مادری بتوانند منبع درآمد پایداری داشته باشند.
وی اعتبارات این نهاد را در سال جاری ۲۵ هزار میلیارد تومان عنوان کرد و گفت: ۲۰ هزار میلیارد تومان از این مقدار تاکنون تخصیص یافته و امیدواریم با حمایت دولت و بانک ها به ۱۰۰ درصد ماموریت خود در این زمینه عمل کنیم.
رییس کمیته امداد اظهار داشت: امسال ایجاد ۵۰۰ هزار فرصت شغلی توسط این نهاد در سراسر کشور پیش بینی شده که بر اساس برنامه ریزی ها به افراد تحت پوشش نیز اکتفا نکردیم و افراد جزو دهک های یک تا پنجم نیز از تسهیلات کمیته امداد در حوزه اشتغالزایی برخوردار خواهند شد.
بختیاری فرصت مسوولیت خدمتگذاری را عطیه ای الهی دانست که نصیب مدیران شده و همه باید تلاش کنیم از این دوره برای رفع مشلات مردم بویژه اقشار محروم جامعه استفاده کنیم.
در آیینی ۲۵۰ قطعه زمین برای ساخت مسکن مددجویان کمیته امداد استان ایلام در شهرستان‌های مهران، دهلران و ملکشاهی واگذار و عملیات این واحدها بصورت نمادین با حضور رئیس کمیته امداد کشور کلنگ‌زنی شد.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا