آموزش و مهارتپیشنهاد سردبیردسته‌بندی نشدهگلستانگلستان- سردبیر

مدیرکل فنی و حرفه ای استان خبرداد؛ گلستان میزبان بیستمین دوره مسابقات ملی مهارت در رشته فناوری اطلاعات

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان گلستان از میزبانی استان در بیستمین دوره مسابقات ملی مهارت در رشته فناوری اطلاعات خبر داد.

به گزارش ایلنای گلستان، حمزه کرایلو اظهار کرد: بزرگترین رویداد مهارتی در نظام آموزش فنی و حرفه‌ای کشور، مسابقات ملی مهارت است که بستری مناسب برای ایجاد رقابت‌های علمی و سالم بین مهارت‌ آموختگان و نیز عرصه کشف استعدادهای مهارتی در سطح جامعه به شمار می‌آید.
وی افزود: هدف از برگزاری مسابقات ملی مهارت، ارتقاء فرهنگ مهارت آموزی در بین جوانان کشور، معرفی آموزش‌های مهارتی و تبیین اهمیت و نقش آن در توسعه اقتصاد، جلب نظر مسئولان تصمیم گیر و تصمیم ساز در توسعه آموزش‌های مهارتی، ظرفیت سازی در بین بنگاه‌های اقتصادی، آموزشگاه‌های آزاد فنی و حرفه‌ای، صنایع و صنوف برای مشارکت حداکثری در این رویداد، رشد انگیزه‌های اجتماعی برای کسب مهارت، افزایش بهره وری آموزش‌های مهارتی، ارتقاء و تکمیل مهارت به اقشار مختلف در مقاطع مختلف تحصیلی و دانشگاهی با چشم انداز بستر سازی برای ایجاد فرصت‌های اشتغال پایدار است.
کرایلو بیان کرد: بیستمین دوره مسابقات ملی مهارت در رشته فناوری اطلاعات به میزبانی استان گلستان از تاریخ 12 لغایت 16 اسفند برگزار خواهد شد.
وی گفت: این مسابقات در 5 رشته پردازش ابری، توسعه نرم افزارهای موبایل، طراحی و توسعه وب، مدیریت سیستم های تحت شبکه و راهکارهای نرم افزاری برای تجارت با 73 شرکت کننده از 28 استان به رقابت می‌پردازند.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا