پیشنهاد سردبیردسته‌بندی نشدهقمقم- سردبیر

راه‌اندازی دانشکده کشاورزی در استان قم و اشتغال‌زایی برای دانشجویان

عضو هیئت علمی دانشگاه قم گفت: راه‌اندازی دانشکده‌ای تحت عنوان دانشکده کشاورزی در دانشگاه‌های استان قم سبب اشتغال‌زایی برای دانشجویان رشته‌های زیست شناسی خواهد شد.

به گزارش بازارکار به نقل از خبرگزاری دانشجو، به مناسبت سال جهانی علوم پایه، اولین همایش بین‌المللی زیست شناسی گیاهان دارویی به میزبانی دانشگاه قم در روز ۷ اسفندماه برگزار شد.
همایش بین‌المللی زیست شناسی گیاهان دارویی دانشگاه قم آغاز به کار کرد
حجت السلام و المسلمین سعید فراهانی فرد، مشاور وزیر اقتصاد در اقتصاد اسلامی و معاون پژوهش و فناوری دانشگاه قم در تشریح هدف از برگزاری اولین همایش بین‌المللی زیست شناسی گیاهان دارویی، اظهار کرد: هدف از برگزاری این همایش، برآورد و تامین نیاز‌های استان قم و کشور در حوزه گیاهان دارویی است.
مشاور وزیر اقتصاد در اقتصاد اسلامی افزود: در سطح استانی، علاوه بر دانشگاه قم، دانشگاه علوم پزشکی، جهاد کشاورزی، مرکز تحقیقات جهاد کشاورزی، پارک علم و فناوری در سطح کشور، انجمن فیزیولوژی گیاهی ایران، اتحادیه گیاهان ایران و اتحادیه گیاهان دارویی در برگزاری این همایش مشارکت داشتند.
در ادامه مرتضی یوسف‌زادی، استاد تمام رشته زیست شناسی و عضو هیئت علمی دانشگاه قم ضمن تاکید بر تخصصی‌بودن این همایش خاطرنشان‌کرد: همزمان با آغاز فعالیت دبیرخانه همایش بین‌المللی زیست شناسی گیاهان دارویی از اردیبهشت‌ماه، ۴۳۱ عنوان مقاله برای شرکت در این همایش ارسال شد.
استاد تمام رشته زیست شناسی عنوان کرد: این همایش علاوه بر متخصصان ایرانی، میزبان متخصصان کشور‌های استرالیا، آلمان، کانادا، هندوستان، الجزایز و مالزی در حوزه گیاهان دارویی نیز بود.
او در تشریح اشکالات موجود در آموزش عالی استان قم بیان کرد: با توجه به ارتباط گسترده گیاهان دارویی به حوزه کشاورزی، متاسفانه دانشکده‌ای تحت عنوان دانشکده کشاورزی در دانشگاه قم و دانشگاه آزاد اسلامی قم تاکنون وجود نداشته است. این در حالیست که در صورت راه‌اندازی این دانشکده، امکان اشتغال‌زایی دانشجویان رشته‌های زیست شناسی تا حد زیادی افزایش خواهد یافت.
عضو هیئت علمی دانشگاه قم، تصریح کرد: دانشگاه قم با هدف گسترش علم گیاهان دارویی، کاربردی‌تر کردن رشته زیست‌شناسی و ایجاد زمینه‌ای برای اشتغال‌زایی دانشجویان این رشته، پیشنهاد راه‌اندازی رشته کارشناسی زیست‌شناسی گیاهان دارویی در کشور را به وزارت علوم ارائه کرده است.
در پایان مرتضی یوسف‌زادی اظهار کرد: یک نشست تخصصی در حوزه گیاهان دارویی با عنوان اقتصاد گیاهان دارویی، پتانسیل‌ها و چالش‌های اجرایی آن با همکاری دانشگاه قم، دانشگاه علوم پزشکی و جهاد کشاورزی استان قم نیز در آینده برگزار خواهد شد.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا