پیشنهاد سردبیردسته‌بندی نشدهرویدادهایزدیزد- سردبیر

گفتمان‌سازی کارآفرینی در دانشگاه یزد با برگزاری رویداد «کاردون»

مدیر امور پژوهشی دانشگاه یزد هدف از برگزاری رویداد «کاردون» را گفتمان‌سازی فضای دانشگاه به سمت کارآفرینی و حرکت دانش‌آموختگان از کلید واژه اشتغال به کارآفرینی در قالب ایجاد تیمهای کارآفرینی ذکر کرد.

«محسن حکیمی» در حاشیه تجلیل از دانشجویان پژوهشگر برگزیده دانشگاه در جریان برگزاری این رویداد در گفت‌وگو با ایسنا از موضوع اشتغال دانش‌آموختگان به عنوان یکی از چالش‌های اساسی در کشور یاد کرد و گفت: کارآمدترین اقدام در شرایط فعلی حرکت دانش‌آموختگان از کلید واژه اشتغال به کارآفرینی است.
وی افزود: رویداد «کاردون» در راستای تشویق دانشجویان به کارآفرینی و با هدف گفتمان‌سازی فضای دانشگاه به سمت کارآفرینی و دانش بنیان شدن و انجام فعالیت‌هایی که منجر به ایجاد تیم‌های کارآفرینی شود، در حال برگزاری است.
حکیمی با بیان این که در این رویداد به کارآفرینی از نگاه دانش بنیان‌ها پرداخته می‌شود، گفت: این رویداد از بهمن‌ماه در دانشگاه یزد آغاز شده و تا اواخر اردیبهشت ماه سال آینده ادامه خواهد داشت.
وی در خصوص روند برگزاری این رویداد نیز اظهار کرد: در این رویداد پس از ثبت‌نام دانشجویان و طی کردن فرایندهای آموزشی حول محور نیازهای صنعت و سازمان‌ها در استان، رقابتی بین تیم‌های حاضر شکل می‌گیرد.
حکیمی با اشاره به این که مشارکت در این رویداد برای تمام دانشجویان آزاد است، گفت: رقابت نهایی این رویداد اواخر اردیبهشت‌ماه سال آتی برگزار خواهد شد و تیم‌هایی که عملکرد بهتری داشتند، از ایده‌های خود در حضور صاحبان صنعت، مسئولان سازمان‌ها و سرمایه‌گزاران دفاع می‌کنند.
یادآور می‌شود؛ ۱۴ نفر از دانشجویان دانشگاه یزد شامل دو نفر برگزیده پژوهشی دانشگاه در حوزه دانشجویی، یک نفر فناور برتر دانشگاه و ۱۱ نفر دیگر اعضای پردیس و دانشکده‌های دانشگاه یزد عصر دیروز شنبه سیزدهم اسفندماه در جریان برگزاری «رویداد کاردون» در ساختمان مرکزی دانشگاه یزد و با حضور «عباس کلانتری» رییس دانشگاه یزد و جمعی از مسئولان تجلیل شدند.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا