ایلامایلام- سردبیرپیشنهاد سردبیردسته‌بندی نشده

یک مسئول خبر داد: حمایت بنیاد برکت از دانش‌آموختگان دارای مهارت در ایلام

مدیر کل ستاد اجرایی فرمان حضرت امام خمینی«ره» استان ایلام گفت: به دانشحویان دانشگاه علمی کاربردی طبق ضوابط و شرایط از طریق بنیاد برکت تسهیلات قرض‌الحسنه اشتغالزایی اعطا می‌شود.

«محمد زارع»، در دیدار با رئیس دانشگاه علمی‌کاربردی استان ایلام اظهار کرد: محور علم آموزی در دانشگاه علمی کاربردی پر کردن حلقه مفقوده بین دانشگاه و صنعت است که این مهم تاکنون در آموزش‌های این دانشگاه نمایان بوده است.
وی، با بیان اینکه به دلیل نبود زمینه لازم جهت ایجاد شغل در جامعه؛ آموزش های دانشگاه‌ها منتج به ایجاد شغل برای دانشجو بعد از فارغ‌التحصیلی نمی‌شود، افزود: باید از دانشجویان بعد از پایان تحصیل بنابر نوع رشته تحصیلی حمایت شود تا آموزش‌های دانشگاه‌ها در جامعه نتیجه بخش شود.
زارع، با اشاره به اینکه با توجه به اینکه دانشگاه علمی کاربردی به دنبال تربیت دانشجو آچار به دست و تخصصی کردن مهارت‌ها است لذا بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام خمینی (ره)، در زمینه ارائه تسهیلات اشتغالزایی می‌تواند همکاری کند، خاطرنشان کرد: تسهیلات بنیاد برکت طبق شرایط و ضوابط خاص پرداخت می‌شود لذا دانشجویانی که معرفی می‌شوند حتما باید شرایط لازم را داشته باشند.
مدیر کل ستاد اجرایی فرمان حضرت امام خمینی(ره)، استان ایلام، ادامه داد: هدف اصلی فعالیت‌های بنیاد برکت ایجاد اشتغال پایدار و زود بازده است و در این راستا هرچه در توان داشته باشیم به دانشجویان آماده به کار دانشگاه علمی کاربردی کمک خواهیم کرد.
«منصور احمدی»، رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان ایلام، نیز اظهار کرد: خدمات ستاد اجرایی فرمان حضرت امام خمینی(ره)، در استان زبانزد خاص و عام است و حرکت جهادی این مجموعه جهت محرومیت زدایی در ایلام جای تشکر و قدردانی دارد.
وی، با بیان اینکه دانشگاه علمی کاربردی در حوزه‌های مختلف علمی به صورت تخصصی ورود کرده است، افزود: هدف اصلی آموزش‌های این دانشگاه تربیت دانشجو نیاز محور برای توسعه همه جانبه در جامعه است.
احمدی، با اشاره به اینکه دانشجویان فارغ‌التحصیل نیازمند حمایت هستند، خاطرنشان کرد: بیکاری برای دانش آموختگان دانشگاه‌ها خطرناک است.
رئیس دانشگاه علمی‌کاربردی استان ایلام ادامه داد: زیر ساخت‌های لازم جهت ارائه تسهیلات به دانشجویان دانشگاه علمی کاربردی مهیا است و از ستاد اجرایی فرمان حضرت امام خمینی(ره)، درخواست حمایت جهت ایجاد شغل برای فارغ‌التحصیلان داریم.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا