کردستانکردستان- سردبیر

توسعه زیرساخت‌های گردشگری رونق اقتصادی را به دنبال دارد

ایسنا/کردستان معاون گردشگری و سرمایه‌گذاری اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کردستان، گفت: توسعه زیرساخت‌های گردشگری در استان، رونق اقتصادی را به‌دنبال دارد.

آرمان وطن‌دوست در نشست هماهنگی و تعیین تکلیف متولی صدور مجوز مجتمع‌های خدماتی رفاهی بین‌راهی و مکان‌یابی تابلوهای راهنمای گردشگری استان، اظهار کرد: استان کردستان ظرفیت بالایی برای جذب گردشگر و توریست داخلی و خارجی دارد و چنانچه زیرساخت‌های مربوطه توسعه یابد شاهد افزایش چشمگیر مهمانان و گردشگران به استان خواهیم بود.
معاون گردشگری و سرمایه‌گذاری کردستان، افزود: با توجه به تعدد جاذبه‌های گردشگری اعم از تاریخی و طبیعی در سطح استان، نصب تابلو در محورهای گردشگری برای معرفی این جاذبه‌ها ضروری است.
وی عنوان کرد: با توجه به تفاهم‌نامه مابین وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی و وزارت راه‌ وشهرسازی، پروژه نصب تابلوهای راهنما و معرفی آثای طبیعی و تاریخی استان از محل اعتبارات ملی، در ۱۱ محور گردشگری انجام می‌شود.
وطن‌دوست، در ادامه گفت: به استناد مصوبه هیات مقررات‌زدایی که در اسفندماه سال ۱۴۰۰ ابلاغ شد، مسئولیت صدور مجوز برای مجتمع‌های خدماتی، رفاهی بین راهی بر عهده وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی است.
معاون گردشگری و سرمایه‌گذاری کردستان، بیان کرد: امیدوارم همواره با همکاری اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان و با بهره‌گیری از توان تخصصی و کارشناسی هر دو اداره‌کل و همچنین با انسجام و تعامل میان دستگاه‌های مرتبط بتوانیم در راستای توسعه زیرساخت‌های گردشگری، تسهیل فعالیت سرمایه‌گذاران و رفع موانع و مشکلات این حوزه گام‌های مهمی برداریم و کردستان را آن‌گونه که شایسته است معرفی کنیم.
وی یادآور شد: بازدید میدانی و جانمایی تابلوها در محورهای گردشگری استان، تعیین تکلیف نحوه صدور مجوز مجتمع های خدماتی رفاهی و بین راهی در جلسه کارگروه گردشگری استان از جمله موضوعاتی است که باید در جلسه آتی بررسی شود.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا