کردستانکردستان- سردبیر

واحد‌های بوم گردی منبع خوبی برای تأمین درآمد خانواده‌ها هستند

به گزارش ایکنا از کردستان، آرمان وطن‌دوست، معاون گردشگری و سرمایه‌گذاری اداره‌کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کردستان دیروز، پنجم خردادماه در نشست انتخابات هیئت مدیره اقامتگاه‌های بوم‌گردی استان اظهار کرد: استان کردستان با برخورداری از جاذبه‌های طبیعی و تاریخی منحصربه‌فرد هرساله شاهد بازدید شمار زیادی از گردشگران داخلی و خارجی است.
وی افزود: در این میان مراکز اقامتی از جمله اقامتگاه‌های بوم‌گردی، نقش مهمی در توسعه گردشگری استان داشته‌اند.
معاون گردشگری و سرمایه‌گذاری کردستان، با بیان اینکه هم‌اکنون ۳۴ اقامتگاه بوم‌گردی دارای مجوز در استان فعالیت دارند، بیان کرد: سنندج از شهرستان‌های پیشگام در زمینه راه‌اندازی اقامتگاه بوم‌‌گردی در سطح استان است، به‌طوری که اولین اقامتگاه بوم‌گردی کردستان در سال ۱۳۹۶ در روستای دولاب این شهرستان راه‌اندازی شد.
وی ادامه داد: هر واحد بوم‌گردی ضمن ایجاد اشتغال، منبع خوبی برای تأمین درآمد پایدار برای خانواده‌ها و حتی اهالی روستا را ایجاد کرده است.
وطن‌دوست گفت: فعالان این صنعت باید ضمن ترسیم برنامه‌های مطلوب و ارائه خدمات کیفی، تلاش کنند آداب‌ و رسوم، فرهنگ‌ محلی، طبیعت بکر، جاذبه‌های روستایی، صنایع‌دستی، غذاهای سنتی و آثار تاریخی استان را به‌ بهترین نحو به گردشگران معرفی کنند.
وی اظهار کرد: امیدواریم بخش خصوصی استان به‌ویژه مراکز اقامتی در خصوص ارائه خدمات شایسته و جلب رضایت‌مندی مسافران و گردشگران بیش از پیش یاریگر ما باشند.
معاون گردشگری و میراث فرهنگی استان کردستان افزود: با برگزاری انتخابات هیئت مدیره اقامتگاه‌های بوم‌گردی استان و رأی‌گیری مدیران این مجموعه، سعید سجادی، سهیلا محمدپور و مسعود رمضانی به‌عنوان اعضای اصلی هیئت مدیره و حسین احمدی به‌عنوان بازرس برای مدت دو سال آینده انتخاب و از تلاش‌ها و زحمات دارا رسایی رئیس جامعه قدردانی شد.
وی در پایان یادآور شد: این انتخابات با حضور مکاری، رئیس گروه تبلیغات و بازاریابی گردشگری کردستان، کریمی کارشناس گردشگری استان، مجیدی سرپرست میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی سنندج و مولودی مسئول انجمن‌ها و تشکل‌های این شهرستان، در محل سالن کنفراس مهمانسرای جهانگردی سنندج برگزار شد.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا