استان هافارس

بازارچه های نوروزی صنایع دستی در شیراز برپا می شود

سرپرست معاونت صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی فارس از برپایی بازارچه‌های نوروزی در شیراز خبر داد.

به گزارش بازار کار به نقل از خبرگزاری مهر ، بهزاد احمدی با بیان اینکه این بازارچه‌ها با هدف ارائه صنایع دستی استان به مسافران و گردشگران برپا می‌شود؛ گفت: آرامگاه حافظ با ۸۰ غرفه، ارگ کریم‌خانی با ۱۰ غرفه و تخت جمشید با ۱۱۰ غرفه میزبان هنرمندان صنایع دستی خواهند بود. همچنین در آرامگاه سعدی غرفه‌های ویژه هنرمندان دارای مجوز صنایع دستی شیراز برپا می‌شود.
احمدی در خصوص ساعت کار غرفه‌ها یادآور شد: غرفه‌های صنایع دستی از ۹ صبح تا ۱۰ شب و از تاریخ ۲۵ اسفندماه شروع به کار می‌کنند که تا پایان ۱۵ فروردین ماه برپا خواهند بود و در گذر حافظ نیز کارگاه آموزش صنایع دستی برپا می‌شود.
سرپرست معاونت صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی فارس با بیان اینکه جهت حمایت از هنرمندان در این مدت، تنها هزینه نگهبان و مجوز گرفته می‌شود؛ افزود: در همین راستا تفاهم نامه‌ای با صندوق کارآفرینی امید بسته شده است که بر اساس آن نماینده صندوق کارآفرینی امید در گذر حافظیه مستقر و به خریداران صنایع دستی، کارت اعتباری ۲۰ میلیون تومانی با بهره ۱۲ درصد با ضمانت چک صیادی ارائه می‌دهد.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا