یزدیزد- سردبیر

در راستای رفع موانع تولید و تسهیل در فرآیند اشتغال‌زایی در استان یزد، استقرار قاضی ویژه در شرکت شهرک‌های صنعتی

رئیس کل دادگستری استان یزد گفت: با توجه به شعار سال، کارگروه تخصصی اقتصاد دانش بنیان راه اندازی شده ضمن اینکه به منظور پیگیری مسائل و موانع تولید و تسهیل در فرآیند اشتغال‌زایی، قاضی ویژه‌ای را در شرکت شهرک های صنعتی مستقر کرده‌ایم که چهارشنبه ها به مسائل صنعتگران و تولیدکنندگان می‌پردازد.

غلامعلی دهشیری در جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی که با حضور معاون دادستان کل کشور برگزار شد، اظهار داشت: تلاش ما بهره مندی از ظرفیت های بخش خصوصی و دیدگاه های آنهاست و در این راستا پیگیری برخی موارد را در ستاد تسهیل و رفع موانع تولید، به بخش خصوصی واگذار کرده ایم.

وی با اشاره به مصوبات این ستاد بیان کرد: در تصویب و تدوین مصوبات به نحوی اقدام خواهیم کرد که تعارضی با اسناد بالادستی و سند آمایش استان یزد نداشته باشد و این رویکرد را در ستاد تسهیل دنبال خواهیم کرد.

دهشیری عنوان کرد: اگر برخی مسائل و مشکلات در درون استان حل نشود، مسائل را به صورت کلان پیگیری خوواهیم کرد زیرا معتقدم باید فشار را از سربازان جنگ اقتصادی برداریم.

وی همچنین از راه اندازی سایتی توسط دادستانی یزد برای ثبت درخواستهای بخش خصوصی خبر داد و گفت: بخش خصوصی نیازی به مراجعه حضوری به مراجع قضایی ندارند و می توانند درخواستهای خود را از طریق سایت ارسال کنند تا مورد بررسی قرار گیرد.

رئیس کل دادگستری استان یزد ادامه داد: با توجه به شعار سال، کارگروه تخصصی اقتصاد دانش بنیان راه اندازی شده ضمن اینکه به منظور پیگیری مسائل و موانع تولید، قاضی ویژه ای را در شرکت شهرک های صنعتی مستقر کرده ایم.

وی یادآور شد: این قاضی که معاون دادستان است، سال گذشته ۱۵۵ جلسه و دیدار چهره به چهره با صنعتگران داشته که مشکلات آنها را حل یا برای طرح در جلسه ستاد تسهیل اخذ کرده است.

دهشیری افزود: در سال ۹۸ تعداد درخواست‌های رسیده به ستاد تسهیل و رفع موانع تولید ۷۱ مورد بوده که این تعداد در سال ۹۹ به ۱۷۰ درخواست و در سال گذشته به ۳۷۰ مورد رسیده که با جدیت پیگیری خواهد شد.

وی همچنین با اشاره به جلسات برگزار شده این ستاد عنوان کرد: این جلسات ۲۳۶ مصوبه داشته که اکثر این مصوبات اجرایی شده است.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

پیشنهاد سردبیر
بستن
دکمه بازگشت به بالا