یزدیزد- سردبیر

افتتاح یک کارگاه خیاطی و اشتغال ۱۱۵ نفر از خانواده زندانیان

رئیس انجمن حمایت از زندانیان استان یزد گفت: از اهداف انجمن حمایت از زندانیان استان یزد ایجاد اشتغال مولد و پایدار است. به همین منظور یک کارگاه خیاطی در یزد افتتاح می شود که ۱۱۵ نفر از زنان و دختران افراد زندانی در این کارگاه و سایر کارگاه های فعال انجمن، مشغول به فعالیت می شوند.

آرمین کاظمی نژاد، در نشستی خبری با اشاره به حمایت انجمن حمایت از زندانیان استان یزد از ۸۰۰ خانواده زندانی اظهار داشت: آمار افراد تحت پوشش این انجمن افزایش ۱۳۷ نفری نسبت به سال گذشته داشته است.

کاظمی نژاد همچنین از تلاش برای راه اندازی خانه اشتغال در یکی از مناطق کم برخوردار یزد خبر داد و گفت: در صورت همراهی و حمایت استانداری یزد، این خانه به زودی راه اندازی می شود تا محلی برای رسیدگی به امور اشتغال خانواده های زندانیان باشد.

رئیس انجمن حمایت از زندانیان استان یزد با اشاره به تلاش های بسیاری که در زمینه اشتغال خانواده زندانیان انجام شده است، افزود: هر فرد خانواده زندانی که نیازمند شغل با دستمزد خوب باشد، در صورتی که به انجمن حمایت از زندانیان مراجعه کند، ظرف ۴۸ ساعت به کار گرفته خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه انجمن یک نهاد مردمی و وابسته به کمک خیران است، تاکید کرد: اگر خیران در زمینه حمایت از زندانیان ما را یاری نکنند، نمی توانیم رسالت خود را در راستای آسیب زدایی از خانواده های زندانیان به درستی انجام دهیم.

کاظمی نژاد ادامه داد: شرایط اقتصادی، سفره های خانواده های زندانیان را کوچک کرده بنابراین از خیران برای رسیدگی به این خانواده ها درخواست همراهی و همکاری داریم.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا