دسته‌بندی نشده

رئیس سازمان صنعت، معدن وتجارت استان خبر داد:

واحدهای قطعه سازی آذربایجان شرقی در مسیر دانش بنیان شدن

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی:
تسهیل‌گری کار و تولید تعطیل نمی‌شود/ واحدهای قطعه سازی استان در حال تبدیل به واحدهای دانش بنیان هستند
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی با بیان این که تسهیل‌گری کار و تولید تعطیل نمی‌شود، گفت: در صنعت قطعه سازی به عنوان یک استان پیشتاز هستیم و واحدهای قطعه سازی استان در حال تبدیل به واحدهای دانش بنیان هستند، همچنین اگر زنجیره تولید مس تکمیل شود به قطب اقتصادی کشور تبدیل خواهیم شد.
به گزارش نشریه بازار کار، صابر پرنیان با حضور در جمع شرکت‌های دانش بنیان تولیدی صنعت ساختمان تبریز، اظهار کرد: آذربایجان شرقی رتبه اول علاقمندی به سرمایه گذاری صنعتی را دارد که این موضوع ظرفیت خوبی برای صنعت استان است.
وی با بیان این که در حوزه صنعت کارهای بسیار موفقت آمیزی در استان انجام شده است، گفت: در بسیاری از شاخص ها ویژگی های برجسته ای داریم بنا بر این باید با همکاری یکدیگر آذربایجان شرقی را به پایتخت اقتصادی کشور تبدیل کنیم.
وی ادامه داد: عمده تحرک اقتصادی بعد از انقلاب اسلامی مربوط به بخش خصوصی بوده است.
پرنیان با اشاره به ظرفیت های بیشمار این استان در حوزه‌های مختلف صنعتی افزود: از لحاظ تولید و صادرات فولاد و تکمیل زنجیره فولاد از سوی بخش خصوصی در رتبه نخست کشور قرار داریم؛ به طوری‌که 570 واحد صنعتی در حوزه صنایع غذایی در استان فعالیت کرده و 50 درصد شیرینی و شکلات در این استان تولید می شود.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی افزود: متراکم ترین مرکز تولید لوازم خانگی در منطقه کجوار تبریز قرار دارد که انواع بر تنوع تولیدات از لحاظ تکمیل زنجیره و قیمت محصولات مزیت بزرگی برای استان است.
پرنیان با بیان این که 60 درصد کفش چرمی کشور در تبریز تولید می شود، گفت: از لحاظ تعداد واحدهای چرم سازی در کشور در رتبه اول قرار داریم.
وی اظهار کرد: در تولید و صادرات شیشه فعالیت های بسیار خوبی در استان انجام می شود به طوری که سرمایه گذاری عظیمی برای تکمیل زنجیره تولید شیشه اتفاق افتاده است.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی ادامه داد: حجم سرمایه‌گذاری‌ها در حوزه صنعت بسیار قابل توجه است؛ بنابراین باید توانمندی‌های استان را باور کرده و با تکمیل زنجیره‌های تولید این توانمندی‌ها را به ثروت تبدیل کنیم.
هدایت واحد‌های برق و الکترونیک به سمت دانش بنیان
وی افزود: در حوزه برق و الکترونیک اتفاقات بسیار خوبی در استان در حال وقوع است به طوری که با هدایت واحدهای این حوزه به سمت اقتصاد دانش بینان به یکی از محورهای اصلی برق و الکترنیک کشور تبدیل می شویم.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی ادامه داد: 60 درصد کارخانه های قیرسازی در استان قرار دارد که ظرفیت بزرگی است.
پرنیان افزود: منطقه اوراسیا بهترین بازار برای محصولات تولیدی استان است بنا بر این باید به سمت بازارهای جهانی و بهره گیری از روش های نوین حرکت کنیم.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی با تاکید بر جلوگیری از خام فروشی مواد معدنی مس گفت: 52 درصد مس کشف شده کشور در آذربایجان شرقی است و این یعنی یک درصد مس دنیا در این استان قرار دارد.
پرنیان به اهمیت معرفی نشان های تجاری با استفاده از ظرفیت تمام مسئولان بومی اشاره کرد و گفت: باید با ایجاد فضای مناسب و تامین زیرساخت ها سرمایه گذاران را جذب کنیم چرا که با ایجاد ثروت تمام کسب و کارها رونق می گیرد و این باید تبدیل به یک فرهنگ و یک ادبیات مشترک شود تا تبریز به جایگاه واقعی خود برسد.
وی توسعه و شکوفایی صنعت استان را مستلزم یک عزم همگانی دانست و اضافه کرد: علاوه بر این که سرمایه گذاری بخش خصوصی پایدارتر و بهره‌ورتر است، واحدهای صنعتی بخش خصوصی هر روز در مسیر توسعه قرار دارند.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی با اشاره به این که در جذب منابع مالی برای صنایع، کم کاری شده است، افزود: رشته صنعت آسانسور در جایگاه خوبی قرار دارد و اکنون نزدیک به 100 درصد محصولات آسانسور داخل سازی شده است.

انتهای پیام

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا