استان هاالبرزپیشنهاد سردبیردسته‌بندی نشده

۵۰ هزار البرزی صاحب شغل می‌شوند

مدیرکل کار، تعاون و رفاه اجتماعی استان البرز از اجرای طرح اشتغالزایی ویژه سرپرست‌های خانوار در سال جدید خبر داد و گفت: اشتغال بیش از ۵۰ هزار البرزی در دستورکار قرار دارد.

به گزارش بازار کار به نقل از خبرگزاری فارس ، عبدالله دارایی، مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان البرز، امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در کرج، با اشاره به اینکه برنامه جدی در اشتغال سرپرست خانواده‌ها برای سال جدید در دستور کار است، گفت: شورای کانون‌های حمایت از سرپرست‌های خانواده‌های محروم البرزی برای طراحی و اجرای اشتغال سرپرستان خانوار به ویژه در بحث مشاغل خانگی و آموزش‌های مهارتی اقدام کردند.
دارایی افزود: به فضل و لطف الهی شاهد تحقق ۱۲۰ درصدی تعهد اشتغال استان البرز در سال جاری بودیم و برای سال جدید با همکاری مجموعه‌های مردمی کارآفرینان و مراکز آموزشی و تسهیلگری، شاهد آموزش‌های مهارتی و اشتغال برای سرپرستان خانواده های محروم به ویژه بانوان خودسرپرست در استان البرز برنامه‌ریزی کرده‌ایم.
مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان البرز یادآور شد: از همان روز اول اعتقاد ما بر این بود که می‌توان با استفاده از ظرفیت خیرین و کمک‌های مردمی به ویژه گروه‌های جهادی و سازمان‌های مردم نهاد در بخش اشتغال اقدامات خوبی برداریم که همین تعامل، هماهنگی‌ها و همکاری دستگاه‌های اجرایی منجر به تحقق ۱۲۰ درصدی تعهد اشتغال استان البرز شده است.
وی در ادامه گفت: این تحقیق ۱۲۰ درصدی یعنی اشتغال بیش از ۵۰ هزار نفری در استان البرز، در حالی که با توجه به سامانه رصد اشتغال نیز جز چهار استان نخست در میزان صحت سنجی اشتغال در کشور هستیم.
عبدالله دارایی گفت: به همین منظور برنامه ویژه ای در نیمه ماه مبارک رمضان برای معرفی بخشی از مجموعه‌ها و افرادی که با استفاده از آموزش‌های مهارتی و حمایت‌های مالی در قالب تسهیلات توانمند شده اند و اکنون خود به عنوان کارآفرین مشغول به فعالیت شده اند، خواهیم داشت و این مدل‌های توانمندسازی را نیز برای سایر مردم استان معرفی خواهیم کرد.
مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان البرز با اشاره به لزوم و ضرورت حمایت‌های همه جانبه در بخش اشتغال و کارآفرینی خاطرنشان کرد: ارائه تسهیلات اشتغال از آذر ماه سال جاری آغاز و تا اتمام اعتبار تخصیصی در سال بعد نیز ادامه خواهد داشت، نمایشگاه‌های بهاره برای مشاغل خانگی نیز با تأمین زیرساخت‌های سازه ای در نقاط مختلف استان برپا خواهد شد.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا