اجتماعیپیشنهاد سردبیردسته‌بندی نشده

امضای تفاهم‌نامه کمیته امداد و بنیاد بین‌المللی؛ توسعه فعالیت‌های پژوهشی با هدف توانمندسازی علمی مددجویان

کمیته امداد و بنیاد بین‌المللی مطالعات راهبردی، آینده‌پژوهی و تمدنی امین (مرآت امین) تفاهم‌نامه مشترکی را به امضا رساندند که بر اساس آن از فعالیت‌های علمی و پژوهشی مددجویان حمایت می‌شود.

کمیته امداد و بنیاد بین‌المللی مطالعات راهبردی، آینده‌پژوهی و تمدنی امین (مرآت امین) تفاهم‌نامه مشترکی را به امضا رساندند که بر اساس آن از فعالیت‌های علمی و پژوهشی مددجویان حمایت می‌شود.

به گزارش بازارکار از پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، سعید زارع‌زاده رئیس مرکز برنامه‌ریزی و پژوهش کمیته امداد در مراسم امضای تفاهم‌نامه همکاری میان کمیته امداد و بنیاد بین‌المللی مطالعات راهبردی، آینده‌پژوهی و تمدنی امین (مرآت امین)، گفت: کمیته امداد یک جمعیت پنج میلیون نفری را تحت پوشش قرار داده که بخش قابل توجهی از آنان را دانش‌آموزان و دانشجویان تشکیل می‌دهند.

وی افزود: در حوزه توانمندسازی علمی مددجویان، علاوه بر حمایت تحصیلی، شرایطی فراهم شده تا دانش‌آموزان مستعد بتوانند از کلاس‌های کمک آموزشی کنکور استفاده کنند. علاوه بر این؛ بخش دیگری از دانشجویان که علاقمند به شرکت در آزمون‌های استخدامی علمی هستند نیز در چتر حمایتی کمیته امداد قرار دارند.

زارع‌زاده با اشاره به ماموریت اصلی کمیته امداد برای توانمندسازی مددجویان از طریق اشتغال و درآمد پایدار، خاطرنشان کرد: در همین راستا همواره تلاش شده است تا افراد ضمن دریافت حمایت؛ در یک بازه زمانی مشخص بتوانند به شغل و درآمد ثابت برسند.

رئیس مرکز برنامه‌ریزی و پژوهش کمیته امداد با ارائه یک آمار در حوزه اشتغال، عنوان کرد: تنها در سال جاری ۴۰۰ هزار نفر از افراد نیازمند در جامعه از دریچه کمیته امداد وارد بازار کار شده‌اند.

وی تاکید کرد: توجه جدی به امر پژوهش همواره در دستور کار مجموعه کمیته امداد قرار داشته و دستاوردهای مختلفی نیز در حوزه‌های علمی و فناوری توسط مددجویان به دست آمده است.

زارع‌زاده با اشاره به بخشی از مفاد تفاهم‌نامه همکاری با بنیاد بین‌المللی مطالعات راهبردی، آینده‌پژوهی و تمدنی امین (مرآت امین)، اظهار کرد: کمیته امداد بخشی از ظرفیت خود را برای توسعه فعالیت‌های علمی و پژوهشی خانواده‌های تحت حمایت به کار خواهد گرفت تا از طریق آن، موضوع توانمندسازی علمی مددجویان دنبال شود.

کمیته امداد بالاترین بهره‌وری را دارد

در ادامه حجت‌الاسلام والمسلمین محسن مهریزی، مدیر بنیاد بین‌المللی مطالعات راهبردی، آینده‌پژوهی و تمدنی امین (مرآت امین) ضمن تمجید از تلاش‌های انجام شده در کمیته امداد، گفت: کمیته امداد با توجه به منابعی که در اختیار دارد تا کنون بیشترین بهره‌وری را داشته است.

وی گفت: بنیاد مرآت امین گنجیه‌ای از علوم معارف اسلامی و انسانی را در اختیار دارد که می‌توان از طریق آن در بحث کاربردی‌سازی علوم پژوهشی استفاده کرد.

مهریزی تاکید کرد: طبق تفاهم صورت گرفته با کمیته امداد؛ اجرای طرح‌های پژوهشی کاربردی، تألیف و ترجمه کتب و مقالات، ارائه مشاوره و خدمات علمی پژوهشی به مددجویان در دستور کار خواهد بود.

مدیر بنیاد بین‌المللی مطالعات راهبردی، آینده‌پژوهی و تمدنی امین (مرآت امین) در پایان گفت: برگزاری همایش‌ها، نشست‌های علمی، برگزاری سمینار مشترک و دوره‌های آموزشی نیز جزو مواردی است که در بحث کاربردی سازی و توانمندسازی علمی دنبال خواهد شد

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا