اجتماعیاستان هااصفهاناصفهان- سردبیرپیشنهاد سردبیردسته‌بندی نشدهگزارش روز اصفهان

عیددیدنی و برنامه های حضور وزیر کار در استان های اصفهان و چهار محال و بختیاری

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: اقدامات خوبی در حوزه پیشگیری، بهداشت و درمان در حال انجام است که باعث‌ شده جمعیت توانخواهان رو به کاهش رود.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: اقدامات خوبی در حوزه پیشگیری، بهداشت و درمان در حال انجام است که باعث‌ شده جمعیت توانخواهان رو به کاهش رود.
وزیر رفاه اجتماعی: با اقدامات پیشگیرانه در حوزه بهداشت و درمان، جمعیت توانخواهان کشور رو به کاهش است

به گزارش بازارکار از روابط‌عمومی اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان چهارمحال و بختیاری، «سیدصولت مرتضوی» روز سه‌شنبه یکم فروردین‌ماه در سفر به چهارمحال‌ و بختیاری با حضور در مرکز توانبخشی شهرکرد با توانخواهان و مربیان این مجموعه دیدار و سال نو را تبریک گفت و اعلام کرد: پیگیر دغدغه‌ها و مطالبات جامعه توانخواهان هستیم.

وی اظهار داشت: در این مرکز به احسن‌وجه مشکلات توانخواهان بررسی می‌شود و برای کمک به آن‌ها تلاش‌های زیادی صورت می‌گیرد. امروز در این مکان حاضر شدیم تا به بخشی از وظایف خود که پیگیری دغدغه‌ها و مطالبات جامعه توانخواهان است، بپردازیم.

مرتضوی افزود: مجموعه توانخواهان، مطالباتی در سراسر کشور دارند که بخشی از آن در اسفندماه پرداخت شد و مجموعه توانبخشی شهرکرد نیز نیاز جزئی دارد که تأکید شد، برطرف شود.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تصریح کرد: امید است هیچ توانخواه و معلولی را در بستر نبینیم و البته با اقدامات حوزه پیشگیری در بخش بهداشت و درمان، جامعه هدف توانخواهی رو به کاهش است.

مرتضوی افزود: بخشی از جامعه توانخواهان هم به سبب حوادث رانندگی قطع نخاع شده و در بستر بیماری هستند که از همین فرصت استفاده کرده و از مردم می‌خواهیم در سفرهای نوروزی به مقررات رانندگی توجه جدی داشته باشند.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در اولین روز از سال ۱۴۰۲ به‌منظور نظارت میدانی، بعدازظهر امروز وارد استان چهارمحال و بختیاری شد.

حضور در گلزار شهدا، بازدید از طرح‌های عمرانی این وزارتخانه در استان، بازدید از مرکز توانبخشی یکتا شهرکرد، بیمارستان امام‌علی(ع) فرخ‌شهر، کارخانه شیرخشک پگاه و همچنین حضور در جلسه شورای هماهنگی دستگاه‌های تابعه وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی از جمله برنامه‌های «سیدصولت مرتضوی» در سفر به چهارمحال و بختیاری است.

با حضور مرتضوی؛

کارخانه تولید محصولات پودری شیر پگاه اصفهان افتتاح شد

کارخانه تولید محصولات پودری شرکت شیر پاستوریزه پگاه اصفهان وابسته به صندوق بازنشستگی کشوری، با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افتتاح و مورد بهره‌برداری قرار گرفت.
کارخانه تولید محصولات پودری شیر پگاه اصفهان افتتاح شد

به گزارش روابط‌عمومی اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان، عصر امروز، دوشنبه ۲۹ اسفندماه ۱۴۰۱ با حضور «سیدصولت مرتضوی» وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، فاز دوم کارخانه تولید محصولات پودری شرکت شیر پاستوریزه پگاه اصفهان با ظرفیت دریافت روزانه ۴۰۰ تُن شیر اسکیم به بهره‌برداری رسید.

این کارخانه در فاز دوم قابلیت تولید انواع پودرهای لبنی خشک(شیرخشک فوری شده، پودر آب پنیر، پودر mpc و سایر پودرهای لبنی) را دارا می‌باشد. عملیات اجرایی احداث فاز دوم این کارخانه از فروردین‌ماه ۱۴۰۰ در زمینی به مساحت ۲۵۰۰ مترمربع آغاز شده که با اعتباری بالغ بر ۶۴۰ میلیارد ریال، برای ۵۰ نفر به صورت مستقیم فرصت شغلی ایجاد می‌شود.

مرتضوی همچنین از نمایشگاه بومی‌سازی ماشین‌آلات خارجی با استفاده از توان و دانش فنی کارشناسان شرکت پگاه اصفهان و ماشین‌سازان داخلی که در محل این کارخانه برپا شده بود، بازدید کرد و به گفت‌وگوی صمیمانه با قطعه‌سازان پرداخت.

در این نمایشگاه دستگاه‌های ترمومیکس، هموژنیزه،UHT (فرادما) و تعداد ۲۱۲۷ قطعه که در دوره زمانی یک‌ساله از ابتدای سال ۱۴۰۰ تاکنون توسط واحد فنی و مهندسی شرکت پگاه اصفهان ساخته شده و ضمن تولید نمونه مشابه خارجی، زمینه صرفه‌جویی ارزی فراوانی را فراهم آورده است، در معرض نمایش وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و هیأت همراه قرار گرفت.

خودکفایی ذوب‌آهن از واردات کُک با راه‌اندازی پروژه باتری شماره دو

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، با هدف نظارت میدانی، از خط تولید از جمله کوره بلند و کارگاه تولید ریل ملّی و پروژه‌های توسعه‌ای شرکت ذوب‌آهن اصفهان بازدید و بر حمایت همه‌جانبه از این کارخانه تأکید کرد.
مرتضوی: حمایت همه‌جانبه از ذوب‌آهن اصفهان تا دستیابی به توان حداکثری تولید در سال ۱۴۰۲ در دستور کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است/ خودکفایی ذوب‌آهن از واردات کُک با راه‌اندازی پروژه باتری شماره د

به گزارش بازارکار از روابط‌عمومی اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان، «سیدصولت مرتضوی» دوشنبه ۲۹ اسفندماه با حضور در شرکت سهامی خاص ذوب‌آهن اصفهان از نزدیک در جریان اقدامات و فعالیت‌های این مجتمع عظیم صنعتی به‌عنوان مادر صنعت فولاد ایران قرار گرفت.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در حاشیه این بازدید با بیان اینکه برای حمایت همه‌جانبه از ذوب‌آهن اصفهان در کنار این شرکت هستیم، گفت: امیدوارم با همت کارکنان این مجتمع عظیم صنعتی، تولید این شرکت در سال آینده افزایش چشمگیری پیدا کند و به حداکثر ظرفیت برسد.

وی افزود: با راه‌اندازی پروژه باتری شماره دو تولیدات کُک و مواد شیمیایی در سال آینده، ضمن افزایش تولید، خودکفایی در این محصول برای ذوب آهن حاصل می‌شود.

مرتضوی تولید ریل توسط ذوب‌آهن اصفهان را دستاورد بزرگی برای کشور عنوان کرد و گفت: در گذشته برای تأمین ریل در قطار شهری و بین‌شهری مجبور به واردات ریل بودیم که خوشبختانه امروز با همت مهندسین و تلاشگران ذوب‌آهن دانش تولید ریل بومی‌سازی شده است و امیدوارم با این اقدامات مؤثر، بستر توسعه خطوط ریلی کشور بیش از گذشته فراهم شود.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه حمل‌و‌نقل ریلی، ارزان، ایمن و زود‌بازده است، افزود: حمل‌و‌نقل ریلی در ارتباط ایران با کشورهای آسیای میانه، روسیه و … نقش زیادی دارد و همچنین ایجاد کریدور شمال – جنوب کشور از طریق خط ریل در دستور کار دولت قرار دارد و مجموعه این‌ها نشان‌دهنده اهمیت تولید ریل در ذوب‌آهن اصفهان است که نیاز این پروژه‌ها به ریل را تأمین می‌کند. وی در نشست با مسئولین شرکت ذوب‌آهن اصفهان نیز گفت: این مجتمع عظیم صنعتی به عنوان تحولی بزرگ در صنعت کشور تأسیس شد و پس از انقلاب با دستاوردهای مهمی که در این صنعت حاصل شد، امروز صادرکننده فولاد در جهان هستیم.

مرتضوی گفت: ارزش‌افزوده در صنعت فولاد فراهم است و باید آن را مدیریت کرد تا به اهداف مدنظر دست پیدا کنیم.

وی اضافه کرد: با توجه به توان معادن زغال‌سنگ کشور و تجهیزات ایجادشده، امکان تأمین کُک ذوب‌آهن در ایران فراهم است و می‌توان به تدریج واردات کک را قطع کرد که نقش مهمی در هزینه تمام‌شده این شرکت دارد و راه‌اندازی باتری شماره ۲ کک‌سازی این شرکت نیز در این راستا مهم است.

مرتضوی یکی از مشکلات ذوب‌آهن اصفهان را قیمت‌گذاری دستوری دانست و افزود: برای عبور از کمند قیمت‌گذاری دستوری باید از اقتصاد دانش‌بنیان مدد گرفت و در این راستا باید محصولات خاص تولید کرد تا ارزش‌افزوده بیشتری ایجاد کنند.

وی بر توجه بیشتر ذوب‌آهن به مسائل زیست‌محیطی و مسئولیت‌های اجتماعی در قبال جامعه اطراف این مجموعه صنعتی تأکید کرد و گفت: اگر همه از جمله مسئولین این مجتمع عظیم صنعتی، مسئولین استان و شهرستان و … با هم متحد باشیم، موانع را از پیش‌رو بر می‌داریم و اهداف مورد نظر حاصل خواهد شد.

«حسین رجایی» نماینده مردم شهرستان لنجان در مجلس شورای اسلامی نیز در این نشست گفت: ذوب‌آهن، یک صنعت مادر در کشور است و نیروی انسانی بسیار متخصصی در ذوب‌آهن آموزش دیده‌اند که در صنایع دیگر منشاء خدمات مهمی شدند.

وی افزود: متأسفانه ذوب‌آهن به خوبی حمایت نشد و چندین سال این شرکت از معدن برخوردار نبود و با مشکل مواد اولیه مواجه گردید اما اتفاقات خوبی در این زمینه آغاز شده که می‌تواند این مشکلات را حل کند.

نماینده مردم شهرستان لنجان گفت: ذوب‌آهن اصفهان بخشی از هویت شهرستان لنجان است و پیشرفت آن برای مردم این شهرستان اهمیت بسیاری دارد. ذوب‌آهن باید به جهت تأمین مواد اولیه مورد حمایت قرار گیرد، به‌ویژه از طریق هلدینگ شستا تا بتواند با ظرفیت کامل تولید کند. همچنین در جهت تأمین مالی با شیوه‌های مختلف از جمله افزایش سرمایه هم باید اقدامات لازم صورت گیرد.

وی با بیان اینکه آمادگی حمایت کامل از این شرکت را دارد، گفت: ذوب‌آهن باید در خصوص مسائل زیست‌محیطی و اشتغال‌زایی برای منطقه، فعالیت‌های مداوم داشته باشد تا رضایت مردم بیشتر حاصل شود؛ البته اقدامات خوبی در این شرکت صورت گرفته است اما لازم است که بیشتر پیگیری شود.

 

«مهدی کوهی» مدیرعامل ذوب‌آهن اصفهان نیز در ادامه این نشست گفت: برای افزایش تولید دانش‌بنیان باید مواد اولیه پایدار داشته باشیم. این در حالی است که برای تولید ۳ میلیون و ۶۰۰ هزار تُن نیاز به ۵ میلیون و ۷۰۰ هزار تن سنگ‌آهن داریم هر چند با معدن ققنوس بخش کمی از مواد اولیه مورد نیاز ما تأمین می شود اما همچنان به دنبال سهمیه یک میلیون و ۷۰۰ هزار تنی ذوب‌آهن هستیم که در دوسال گذشته به این شرکت اختصاص نیافته است و با حمایت دولت دوباره برقرار می‌شود.

وی به اقدامات این شرکت جهت کاهش واردات اشاره کرد و گفت: عمده واردات ما مربوط به کُک و زغال است. اخیراً جلساتی با معادن زغال‌سنگ و تولیدکنندگان کک داشتیم که امیدوارم نتایج آن منجر به تأمین این مواد از داخل کشور شود و در نهایت ۱۰ درصد قیمت تمام‌شده ما نیز کاهش می‌یابد. مدیرعامل ذوب‌آهن اصفهان گفت: در مبحث تولید، باید محصولاتی تولید کنیم که ارزش‌افزوده بالاتری داشته باشند. بررسی ما در کشورهای همسایه نشان می‌دهد که محصولات سنتی خریدار ندارد.

 

تیرآهن‌های بال پهن و محصولات آلیاژی با استقبال مواجه می‌شوند و لذا تلاش می‌کنیم بیش از ۴۰ درصد تولید شرکت به این محصولات اختصاص یابد که هر سال این میزان بیشتر خواهد شد.

کوهی اظهار امیدواری کرد: ذوب‌آهن با توجه به تولیدات خود می‌تواند نقش مهمی در نهضت ملّی مسکن داشته باشد. صدور خدمات مهندسی و محصولات، دیگر برنامه ماست که می‌توان از طریق هم‌افزایی با سایر شرکت‌ها، حضور فعال‌تری در کشورهای همسایه داشته باشیم.

وی در ادامه سخنان خود، اتمام پروژه‌های توسعه‌ای، خود تأمین‌شدن در بخش انرژی، توسعه ساخت داخل و انجام پروژه‌های مربوط به پدافند غیرعامل را از جمله دیگر اولویت‌های این شرکت دانست و گفت: یکی از برنامه‌های شرکت اصلاح ساختار مالی از طریق افزایش سرمایه است که این امر مستلزم انتقال سهام ذوب‌آهن از سازمان تأمین اجتماعی به هلدینگ شستا می‌باشد و امیدواریم این مهم با حمایت خوب وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی حاصل گردد.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا