اجتماعیاستان هاپیشنهاد سردبیرچهارمحال و بختیاری- سردبیردسته‌بندی نشده

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی: تسهیلات قابل توجهی برای رونق اشتغال در سال جدید پیش‌بینی شده است

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: برای سال جدید تسهیلات قابل توجهی در قالب تبصره ۱۸ برای رونق اشتغال در کشور پیش‌بینی و سهم هریک از استان‌ها مشخص شده است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: برای سال جدید تسهیلات قابل توجهی در قالب تبصره ۱۸ برای رونق اشتغال در کشور پیش‌بینی و سهم هریک از استان‌ها مشخص شده است.
تسهیلات قابل توجهی برای رونق اشتغال در سال جدید پیش‌بینی شده است

به گزارش روابط‌عمومی اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان چهارمحال و بختیاری، «سیدصولت مرتضوی» روز سه‌شنبه در نشست شورای هماهنگی دستگاه‌های تابعه وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی در چهارمحال و بختیاری افزود: باید تلاش تمامی دستگاه‌ها در سال جدید این باشد که با ایجاد اشتغال پایدار، در تأمین امرار معاش مردم کمک کرده و تورم را نیز کاهش دهند.

وی ادامه داد: رهبر معظم انقلاب تأکید دارند که مشکل اشتغال باید همانند دوران دفاع مقدس رفع و برای آن قرارگاه تشکیل شود.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تصریح کرد: برای اشتغال‌زایی یک دست صدا ندارد و همه باید تلاش کنند و وحدت و هم‌افزایی بین دستگاه‌های مختلف شکل گیرد.

مرتضوی در ادامه به مزیت‌های چهارمحال و بختیاری برای اشتغال‌زایی اشاره کرد و گفت: نزدیک‌بودن به دو کلانشهر و بنادر جنوبی کشور، مزیت‌های اقلیمی، آبی و موقعیت جغرافیایی فرصت خوبی برای اشتغال‌زایی در این استان فراهم کرده است که می‌طلبد با تمرکز بر آن به‌ویژه برای جوانان اشتغال ایجاد کرد.

وی خاطرنشان کرد: نظام جمهوری اسلامی خدمات زیادی به این استان ارائه کرده است اما باید اقدامات بیشتری در این استان انجام داد که در همین راستا دولت سیزدهم برنامه‌های خوبی در این حوزه دارد.

مرتضوی ادامه داد: سفر مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی به استان و تصویب احداث پنج مرکز درمانی، ورود هلدینگ شستا برای سرمایه‌گذاری در استان و تکمیل طرح‌های ورزشی حوزه کارگران از جمله این برنامه‌هاست که نیاز به پیگیری مرحله به مرحله مسئولان استان دارد.

ادای احترام و زیارت مزار شهدای شهرکرد، بازدید از مرکز توانبخشی یکتا شهرکرد، بیمارستان امام‌علی(ع) فرخ‌شهر، رونمایی از دو طرح دانش‌بنیان و احداث خط توسعه شرکت شیرخشک پگاه و دیدار با کارگران این مجتمع تولیدی از برنامه‌های سفر وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به استان چهارمحال و بختیاری بود.

عملیات اجرایی ۲ طرح دانش‌بنیان و خط توسعه محصولات شرکت شیرخشک پگاه شهرکرد با حضور وزیر تعاون آغاز شد

عملیات اجرایی افزایش ظرفیت تولید محصولات پودری و خط تولید کره و سردخانه شرکت شیرخشک نوزاد پگاه شهرکرد، روز سه‌شنبه یکم فروردین‌ماه با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی آغاز و از ۲ طرح دانش‌بنیان این شرکت رونمایی شد.
عملیات اجرایی ۲ طرح دانش‌بنیان و خط توسعه محصولات شرکت شیرخشک پگاه شهرکرد با حضور وزیر تعاون آغاز شد
به گزارش روابط‌عمومی اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان چهارمحال و بختیاری، «سیدصولت مرتضوی» همچنین در آیین افتتاحیه این طرح که با حضور «غلامعلی حیدری» استاندار چهارمحال و بختیاری، «احمد راستینه» نماینده شهرستان‌های شهرکرد، سامان و بن در مجلس شورای اسلامی، «اسماعیل لله‌گانی» مدیرعامل بانک رفاه کارگران و جمعی از مدیران استانی برگزار شد، گفت: در سال گذشته در راستای تحقق شعار سال، توجه ویژه‌ای به طرح‌های دانش‌بنیان شد و اقدامات قابل توجهی به ثمر نشست.

وی با بیان اینکه طرح‌های دانش‌بنیان بستر استقلال و خودکفایی کشور را فراهم می‌کند، افزود: در حوزه تولید محصولات لبنی این مهم اهمیت دوچندانی دارد چرا که نه تنها در امنیت غذایی کشور مؤثر است بلکه ارزش صادراتی فراوانی نیز دارد.
مرتضوی تصریح کرد: با احداث خط توسعه شرکت شیرخشک نوزاد پگاه ظرفیت تولید شیر در این مجتمع به ۵۰۰ تُن در روز افزایش پیدا می‌کند و علاوه بر آن یک مجتمع دامداری پنج هزار رأسی نیز در استان احداث می‌شود.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، تأمین مواد اولیه از جمله شیر را از مشکلات شیرخشک پگاه اعلام کرد و گفت: با ایجاد مجتمع‌های دامداری می‌توان این دغدغه را برطرف کرد.
مرتضوی با بیان اینکه شرکت پگاه ارزش صادراتی بالایی دارد و در برخی کشورها برند برتر است، اظهار داشت: سالانه ۶ هزار و ۵۰۰ تن کره در شرکت پگاه شهرکرد تولید می‌شود که جنبه صادراتی هم دارد.
ادای احترام و زیارت شهدای شهرکرد، بازدید از مرکز توانبخشی یکتا شهرکرد، بیمارستان امام‌علی(ع) فرخ‌شهر و دیدار با کارگران شرکت شیرخشک پگاه شهرکرد از برنامه‌های سفر وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به استان چهارمحال و بختیاری بود.
مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا