پیشنهاد سردبیردسته‌بندی نشدهکردستانکردستان- سردبیر

نماینده کردستان در مجلس: رشد اشتغال و کارآفرینی اولویت کردستان برای تحقق شعار سال است

نماینده مردم شهرستان های سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی، اشتغال و کارآفرینی را اولویت استان کردستان در راستای تحقق شعار سال ذکر کرد و ادامه داد: یکی از ابزارهای رشد اشتغال و کارآفرینی در استان کردستان، اعتبارات ماده ۱۱۸ است.

 

بهزاد رحیمی در اولین جلسه شورای اداری استان کردستان در سال جدید اظهار کرد: امید است که سال جدید سالی نیکو و سرشار از موفقیت باشد و تحقق شعار سال سرلوحه کار همه مسئولان قرار گیرد.
وی، تورم را از دغدغه های اصلی مردم ذکر کرد و افزود: می طلبد که همه مسئولان کنترل تورم و افزایش تولید را در برنامه‌های اجرایی خود بگنجانند.
نماینده مردم سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: زیربنای تحقق شعار سال در مجلس شورای اسلامی، بودجه سال ۱۴۰۲ بوده که با رویکرد مناسبی به مهار تورم و افزایش تولید پرداخته است.
وی، اشتغال و کارآفرینی را اولویت استان کردستان در راستای تحقق شعار سال ذکر کرد و ادامه داد: یکی از ابزارهای رشد اشتغال و کارآفرینی در استان، اعتبارات ماده ۱۸ است.
به گفته رحیمی، برای هر استان در سال جاری مبلغی حدود ۱۰۰۰ میلیارد تومان برای حمایت از تولید واریز می شود.
وی،‌ پیشرفت و دسترسی کامل به اعتبارات ماده ۱۸ در استان کردستان را در گرو سه عامل مولد سازی، وصول درآمد های مالیاتی و وصول حقوق دولتی معادن ذکر کرد و گفت: تحقق این سه عامل می تواند بر افزایش اشتغالزایی و تولید در استان تأثیر گذار باشد.
وی بیان کرد: در حوزه محرومیت زدایی و کمک به اقشار آسیب‌پذیر، یارانه ۳۱۵ هزار میلیارد تومانی مجلس برای خانوار و همچنین یارانه نان دو عامل موثر بر تحقق شعار سال است.
رحیمی، با اشاره به اینکه اگرچه افزایش حقوق به میزان ۲۰ درصد در نگاه اول مورد رضایت کارمندان دولت نخواهد بود، افزود: از طرفی دیگر، افزایش معافیت های مالیاتی به ۱۰ میلیون تومان، می تواند کمکی برای جبران حقوق کارمندان دولت باشد؛ امید است در بلند مدت با مهار تورم، ارزش افزایش ۲۰ درصد حقوق ها درک شود.
نماینده مردم شهرستان های سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: انتظار می رود که مجموعه مدیریت استان در قالب برنامه هفتم قدم های مناسبی برای توسعه کردستان و رفع کمبودهای این استان بردارند و با شناسایی درست ضعف های استان، مسیر توسعه را هموار کنند.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا