پیشنهاد سردبیردسته‌بندی نشدهقزوینقزوین- سردبیر

اجرای ۹ طرح راهبردی برای توسعه زیست‌بوم مهارت‌آموزی استان قزوین

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان قزوین از تدوین و اجرای ۹ طرح راهبردی برای توسعه زیست‌بوم مهارت‌آموزی استان قزوین خبر داد.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین سیدمحمود عرب در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در قزوین از تدوین و اجرای 9 طرح راهبردی برای توسعه زیست‌بوم مهارت‌آموزی استان قزوین در راستای تحقق شعار سال 1402 «مهار تورم و رشد تولید» خبر داد و گفت: مهمترین این طرح‌ها شهرک مهارتی برای مشاغل آینده است که فاز نخست این طرح در قالب ایجاد اتمسفر مهارتی در مراکز آموزش عالی استان قزوین کلید خورده است.
وی با بیان اینکه مهارت‌آموزی نیروی کار یکی از مهمترین مسیرهای تحقق رشد تولید و مهار تورم است، اضافه کرد: همچنین راه‌اندازی کارخانه نوآوری در استان قزوین دیگر طرح راهبردی ما است که در آن دانشگاه علمی‌کاربردی ما در شهر صنعتی لبرز به اتاق بازرگانی واگذار می‌شود.
عرب ادامه داد: توسعه مهارت‌آموزی و برندسازی روستاها از طریق شناسایی خبرگان مهارتی به واسطه انعقاد تفاهم‌نامه سه‌جانبه با مدیرکل دفتر روستایی استانداری و معاونت عمرانی، ایجاد مرکز تخصصی آموزش مهارت‌های کشاورزی ویژه استان از طریق دریافت مجتمع آموزشی شبانه‌روزی هنرستان کشاورزی ولی‌عصر(عج) از خیران مهارتی از دیگر طرح‌های این حوزه است.
وی ایجاد دپارتمان آموزش مجازی، اجرای طرح‌های گسترش ایمنی فضای کار در استان قزوین از طریق نشر آموزش‌های اچ‌اس‌ائی، توانمندسازی مشمولان بیمه بیکاری برای به‌کارگیری سریع آنان و افزایش مهارت کارگرات ساختمانی و ارتقای درجه استادکاران و در نهایت توسعه مهارت‌آموزی در حوزه رباتیک منطبق بر اسانداردهای جدید در سطح دبیرستان‌های متوسطه اول از طرح‌های راهبردی است که برای توسعه زیست‌بوم مهارتی استان تدوین شده است.
راه‌اندازی 3 مرکز مدیریت مهارت‌آموزی در استان قزوین
مدیرکل فنی و حرفه‌ای استان قزوین در بخش دیگری از این گفتگو راه‌اندازی 3 مرکز مدیریت مهارت‌آموزی و مشاوره شغلی در قزوین، آبیک و تاکستان خبر داد و گفت: اواخر سال گذشته 3 مرکز مدیریت مهارت‌آموزی و مشاوره شغلی را در دانشگاه غیاث‌الدین‌ جمشید کاشانی آبیک، پیام نور قزوین و دانشگاه آزاد تاکستان راه‌اندازی کردیم.
عرب با اشاره به راه‌اندازی مرکز نوآوری در استان قزوین تصریح کرد: این مرکز با هدف ایجاد بستر مناسب برای بروز خلاقیت، رشد و ایده‌های نو، کمک به شکل‌گیری شرکت‌های دانش‌بنیان، افزایش تولید داخلی و زمینه‌سازی برای کارآفرینی و اشتغال راه‌اندازی شده است.
احداث شهرک مهارتی برای مشاغل آینده در قزوین
وی افزود: همچنین مرکز تخصصی آموزش کارآفرینی و توسعه کسب‌وکار استان قزوین را با هدف ارائه آموزش‌های مهارتی ساخت و تولید محصول، برندسازی، بازاریابی و فروش راه‌اندازی کردیم که در رشته‌های گچبری مدرن، چرم‌دوزی، رزین، فضای متاورس، سئو SEO، تولیدمحتوا، تعمیرات موبایل، مجسمه‌سازی، طراحی پوشاک و فناوری اطلاعات در سطح مقدماتی و حرفه‌ای آموزش‌های تخصصی ارائه می‌دهد.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا