دسته‌بندی نشده

بزرگترین واحد گلخانه ای تولید بذر هیبریدی صیفی جات کشور در آبیک احداث می شود

فرماندار آبیک از احداث بزرگترین واحد گلخانه ای تولید بذر هیبریدی صیفی جات کشور در این شهرستان خبر داد.

فرماندار آبیک از احداث بزرگترین واحد گلخانه ای تولید بذر هیبریدی صیفی جات کشور در این شهرستان خبر داد.

به گزارش بازارکار، حامد فتوحی در گفت وگو با خبرنگار فارس در آبیک تحقق شعار نورانی مقام معظم رهبری مبنی بر «مهار تورم، رشد تولید» را نیازمند انجام اقدامات مختلف در زمینه تامین مایحتاج عمومی مردم از نظارت در زمان تولید تا رسیدن به دست مردم توسط دستگاه هایی همچون صمت، جهاد کشاورزی و تعزیرات حکومتی دانست و اظهار کرد: برنامه هایی را برای تحقق بخشیدن به شعار سال در دستور کار داریم و کمیته ها و کارگروه هایی تشکیل می شود تا بتوانیم در راستای تسهیل امورات در عرصه تولید و…‌ گام های موثری برداریم.

وی افزود: دشمنان به تنها جنبه ای که تلاش می کنند ضربه وارد کنند، موضوعات اقتصادی است و در اغتشاشات سال گذشته با تمام توان و نیروهای خود سعی کردند کشور را به زعم خود ساقط کنند اما به دلیل مواجه شدن با عدم همراهی مردم، مانند ۴۵ سال گذشته به درب بسته خوردند و هنوز هم درصدد هستند به اقتصاد کشور آسیب بزنند.

فرماندار شهرستان آبیک در پاسخ به این سوال که چرا تولید پای ثابت نامگذاری های مقام معظم رهبری در چند سال اخیر بوده، توضیح داد: سال هاست که رهبر فرزانه انقلاب پایه اساسی در نامگذاری سالها را موضوعات اقتصادی می دانند که بیانگر حساسیت و اهمیت این بخش است؛ دشمنان هم تلاششان تحت فشار قرار دادن مردم در زمینه اقتصادی است. شاید در دوره ها و سال های گذشته برای تحقق شعارهای مقام معظم رهبری خیلی کارها و اقدامات اساسی صورت نگرفته و اهتمام ویژه وجود نداشته است که امیدواریم دولت سیزدهم بتواند با برگرداندن مسائل اصلی نظام روی ریل که آغاز کرده، اتفاقات بهتری را برای تحقق شعار امسال رقم بزند.

رشد تولید و مهار تورم لازم و ملزوم یکدیگرند

فتوحی رشد تولید و مهار تورم را لازم و ملزوم یکدیگر دانست و تصریح کرد: هر چه افزایش تولید در چار چوب اقتصادی کشور صورت گیرد و دولت خیلی تصدی گری نکند و فقط تسهیل گری کند در مهار تورم، اثر خود را خواهد گذاشت.

وی افزود: در بازه زمانی در کشور، سیاست بر این بود که از تورم جلوگیری شود که این سیاست منتج به ایجاد رکود در حوزه های اقتصادی، مسکن و… شد. رئیس جمهور در شورای اداری امسال مطرح کرد که مهار تورم را بدون ایجاد رکود خواهیم داشت. بر این اساس باید موضوعات تولید را تسهیل کرد که قطعا به افزایش تولید می انجامد، چرخ اقتصاد خواهید چرخید، اشتغالزایی ایجاد و از تورم جلوگیری می شود.

این مسئول به پیگیری رفع مشکلات سه واحد صنعتی مهم و مطرح شهرستان آبیک که سالها خاک می خوردند و پیگیری آنها به تعویق افتاده بود، از سال گذشته اشاره و ابراز امیدواری کرد: انشاالله امسال شاهد افتتاح این واحدها باشیم که در حال حاضر مشکلات آنها با ادارات، پیگیری و کمک هایی صورت گرفته است.

فرماندار آبیک وضعیت این شهرستان را در زمینه سرمایه گذار و سرمایه گذاری مطلوب و وظیفه مسئولان را آماده کردن زیر ساخت ها و تسهیل امورات برای سرمایه گذاران در زمینه اخذ مجوزهای لازم و … ذکر کرد و افزود: جذب سرمایه گذاران و ایجاد اشتغال و تولید از مقوله هایی است به طور جدی در دستور کار قرار گرفته و پیگیری می شود.

فتوحی به احداث بزرگترین واحد گلخانه ای تولید بذر هیبریدی صیفی جات کشور از نظر تولید تجاری و واحد تحقیقاتی در شهرستان آبیک اشاره و اذعان کرد: این واحد در سه هکتار گلخانه و هفت هکتار فضای باز در حال احداث است و امیدواریم شاهد افتتاح آن در آینده نزدیک باشیم که واحد دانش بنیان، شاخص و خاص محسوب می شود.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا