پیشنهاد سردبیرخراسان شمالیخراسان شمالی- سردبیردسته‌بندی نشده

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی: امسال حدود هزار نفر در دانشگاه علوم پزشکی خراسان‌شمالی جذب می‌شوند

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی، خدمات بهداشتی و درمانی خراسان شمالی گفت: حدود هزار نفر از طریق آزمون به صورت پیمانی و قراردادی تا پایان سالجاری در این دانشگاه استخدام می شوند.

دکتر جواد شاهین فر در گفت و گو با ایرنا اظهار کرد: اینک حدود ۳۰ درصد جایگاه های شغلی دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی خالی است که تا پایان سالجاری بخش زیادی از آن با برگزاری آزمون های استخدامی جبران خواهد شد.
وی افزود: از این تعداد نیروی استخدامی ۲۷۰ نفر برای تصدی شغل بهورزی با برگزاری آزمون علمی و طی مراحل مصاحبه استخدام و در خانه های بهداشت روستایی به کار گرفته می‌شوند.
شاهین فر ادامه داد: با توجه به عدم جذب نیروی بهورزی در سال های اخیر، خراسان شمالی با کمبود این نیرو در خانه های بهداشت مواجه است.
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی، خدمات بهداشتی و درمانی خراسان شمالی یادآور شد: اینک ۴۳۱ بهورز در خراسان شمالی با پست بهورزی مشغول به خدمت هستند و ۲۰۲ پست بهورزی نیز در استان بلاتصدی است.
وی با اشاره به برنامه های دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی برای ارتقای علمی این مجموعه آموزشی، گفت: براساس آخرین آمارها، این مرکز دانشگاهی در رتبه ۱۹ دانشگاه رده سه کشور قرار دارد که ارتقای جایگاه علمی آن و قرار گرفتن در ردیف دانشگاه های رده ۲ از اهداف اصلی است.
شاهین فر افزود: ارتقای علمی مستلزم ایجاد برخی زیرساخت های درمانی و جهش در آموزش است که در این راستا اقدامات لازم برای افزوده شدن برخی رشته ها همچون دستیار داخلی، جراحی و اطفال به مجموعه رشته های دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی انجام شده است.
وی گفت: یکی دیگر از معیارها برای ارتقای علمی، فعالیت در حوزه پژوهشی، تحقیقات و فناوری است که پیرو آن در پی تجهیز و بهره برداری از مرکز سلول درمانی هستیم.
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی، خدمات بهداشتی و درمانی خراسان شمالی تصریح کرد: مرکز تولید محصولات ژن درمانی و سلول درمانی(اتاق تمیز) در زمینه تحقیقات و درمان بیماران مورد استفاده قرار می گیرد.
خراسان شمالی دارای ۱۱ بیمارستان و هزار و ۴۴۴ تخت بیمارستانی است و هم اکنون ۶ هزار نفر در حوزه سلامت این استان خدمت رسانی می کنند.
در این استان یک میلیون نفری، ۳۶۰ پزشک عمومی و ۲۵۰ پزشک متخصص فعالیت دارند.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا