آموزش و مهارتاجتماعیدسته‌بندی نشدهفرهنگی و اجتماعی

مدیرکل امور بانوان سازمان تبلیغات اسلامی خواستار شد؛ نقش بانوان به عنوان تبیین‌گر در گفتمان پیشرفت انقلاب اسلامی مشخص شود

مدیر کل امور بانوان سازمان تبلیغات اسلامی گفت: امروز باید گفتمان پیشرفت انقلاب اسلامی را مطابق با منویات رهبری شکل دهیم و نقش زنان را به عنوان تبیین‌گر در این عرصه مشخص کنیم.

به گزارش بازار کار،ختتامیه دوره جهاد تبیین، با حضور عاطفه سعیدی نژاد، مدیرکل امور بانوان سازمان تبلیغات اسلامی، حجت الاسلام یوسف احمدی، مدیرکل تبلیغات اسلامی استان کرمانشاه، رضا کریمی، معاون اداره کل کتابخانه های عمومی استان کرمانشاه، پیمان لطیفی، رئیس خانه نخبگان بسیج استان، انور بانوان استانداری، امور بانوان بسیج نخبگان و دیگر مسئولان و فعالان تاثیرگذار استان برگزار شد.
عاطفه سعیدی نژاد، مدیرکل امور بانوان سازمان تبلیغات اسلامی طی سخنانی در این مراسم با تاکید بر اینکه فضای امور بانوان باید در حد فعالیت‌های یک سازمان باشد، گفت: ما این دغدغه را داریم که ظرفیت مردمی بانوان را فعال کنیم و حتی یک قدم جلوتر برویم.
وی با اشاره به لزوم شکست انحصار تبلیغ اظهار کرد: فعال سازی اقشار مستعد تبلیغ می‌تواند به ما کمک کند، لذا اگر راهبری محیط پیرامون تبلیغات؛ توسط بانوان مذهبی انجام شود اثرگذاری زیادی را شاهد خواهیم بود.
سعیدی نژاد افزود: ما زمانی در حوزه امور بانوان شروع به فعالیت کردیم که از تمام نهادها مانند بسیج و حوزه علمیه عقب تر بودیم، اما امروز در نهضت پیشرفت بانوان فعال‌تر از مابقی هستیم، لذا باید با تشکیل حلقه های میانی به فکر حل مسائل بود و این حلقه، یک نهاد مردمی مسئله محور در مقیاس و اندازه ملی است که به فکر حل مسئله برای کل جامعه است.
وی با بیان اینکه اگر زنان نبودند، انقلاب به وقوع نمی‌پیوست، عنوان کرد: ما براین باوریم که در رقم خوردن انقلاب اسلامی، زنان رهبران نهضت و در صفوف مقدم‌ جبهه انقلاب بودند، امروز نیز باید در پیشبرد مقاصد انقلاب اسلامی جایگاه بانوان مشخص شود.
مدیرکل امور بانوان سازمان تبلیغات اسلامی گفت: باید دید امروز حرکت انقلاب اسلامی به چه صورت است و ناظر بر واقعیت‌ها جایگاه بانوان را در این حرکت تعریف کرد.
وی با اشاره به اینکه در گذشته گفتمان عدالت، گفتمانی رایج بود و همین گفتمان بسیاری از نیازها را برطرف می‌کرد، بیان داشت: امروز باید گفتمان پیشرفت را مطابق با منویات رهبری شکل دهیم و نقش زنان را به عنوان تبیین‌گر در این عرصه مشخص کنیم.
حجت الاسلام یوسف احمدی، مدیرکل تبلیغات اسلامی استان کرمانشاه نیز در ادامه این مراسم با اشاره به تشکیل نهضت بانوان انقلابی در سازمان تبلیغات کرمانشاه، گفت: این نهضت برای استفاده از نظرات و برنامه ریزی به همت بانوان تشکیل شده و متشکل از بانوان تحصیل کرده و صاحب نظر دانشگاهی و حوزوی است.
وی با اشاره به اهداف این نهضت، بیان کرد: آمادگی برای ظهور، دفاع از انقلاب اسلامی، دفاع از نقش زن، دفاع از نقش مادر که مورد هجمه شدید دشمن در جنگ نرم قرار دارد از اهداف مورد نظر است.
حجت الاسلام احمدی خاطرنشان کرد: از ابتدای انقلاب تا به امروز زنان بزرگی در عرصه سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و علمی در کشور رشد یافته‌اند در حالی که این الگوها به دختران و بانوان ایرانی معرفی نشده و به جای آن الگوهای غلط و تخیلی غربی در سایه غفلت متولیان معرفی شده است.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا