خراسان رضویخراسان رضوی- سردبیر

عضو شورای شهر مشهد مطرح کرد؛ پیش‌برد اهداف و حل مشکلات با تکیه بر فناوری و ظرفیت‌های دانش‌بنیان

به گزارش بازارکار و به نقل از ایلنا، حسین حسامی عضو و رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر مشهد در یادداشتی نوشت: ابرسازمانی چون شهرداری‌ها و در مقیاس کل‌تر، بدنه مدیریت‌های شهری با دایره وسیعی از وظایف، مسئولیت‌ها، خدمات و شبکه گسترده‌ای از مسائل و مشکلات ‌روبرو هستند؛ مجموعه‌‎ای که همانگونه از اسم آن برداشت می‌شود، وظیفه و رسالت خطیر و دشوار مدیریت شهر را برعهده دارد. حال به نسبتی که شهر وسعت بیشتری می‌گیرد و جمعیت بیشتری را در خود جای می‌دهد، شرایط متفاوت‌تر و دشوارتر می‌شود.

وی در این یادداشت گفته است: پیوسته یادآور شده‌ایم که شهر موجودی زنده است و این زنده‌بودن و پویایی دربرگیرنده ابعاد و جنبه‌های مختلفی می‌شود؛ موجود زنده، هرروز با شرایط متنوعی روبروست و پیوسته خواسته‌ها و نیازهایی دارد که اگر تامین نشود و یا پاسخ مطلوب دریافت نکند، حیاتش به خطر می افتد.

حسامی افزوده است: نظام مدیریتی کارآمد و اثربخش، باید نیازها و مطالبات مجموعه تحت مدیریتی خود را، پس از احصاء و شناسایی مستمر، به شکل روزآمد، مطابق با شرایط زمانی و بنا به اقتضائات حاکم پاسخگویی کند تا بتوان به درستی در مسیر نیل به اهداف و سیاست‌های تبیینی گام برداشت.

وی تصریح کرد: در بدنه مدیریت شهری هم همینگونه است و اقدامات، برنامه‌ریزی‌ها و سیاست‌گذاری‌های ما نباید صرفا به تلاش برای تداوم حیات این موجود زنده (شهر) خلاصه شود؛ بلکه باید در جهت رشد، اعتلاء و پیشرفت مضاعف آن گام برداریم تا دچار رکود و روزمرگی نشویم. یکی از روش‌های کارآمد و نوین که در تمام ارکان و بخش‌های مدیریتی و اجرایی، کلید حل مشکلات و تحقق‌بخش سیاست‌های تبیینی است، تکیه به ظرفیت فناوری و بهره‌گیری از پتانسیل شرکت‌های دانش‌بنیان است.

وی همچنین گفته است: شورای ششم و مدیریت شهری در این دوره، حسب تاکیدات و فرمایشات مقام معظم رهبری، عزم و توجه مضاعفی به شرکت‌های دانش‌بنیان و فعالیت‌های نوآورانه و فناورانه خواهد داشت و بهره‌گیری از علم روز و تکنولوژی را ضرورتی برای اداره بهتر شهر می‌داند.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا