استان هاپیشنهاد سردبیرچهارمحال و بختیاریدسته‌بندی نشده

مدیرکل فنی و حرفه‌ای چهارمحال و بختیاری: ۵۷ درصد دانش‌آموزان مهارت دیده جذب بازار کار می‌شوند

مدیرکل فنی و حرفه‌ای چهارمحال و بختیاری گفت: ۵۷ درصد دانش‌آموزانی که در کارگاه‌های آموزشی در حال آموزش مهارت هستند، می‌توانند جذب بازار کار شوند.

به گزارش بازارکار به نقل از خبرگزاری مهر ، علیرضا کریم‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: از ۱۷ گروه هدفی که در مجموعه فنی و حرفه‌ای وجود دارد، یک گروه هدف مربوط به دانش‌آموزان مقاطع مختلف تحصیلی است.
وی افزود: اقدامات برای گروه هدف دانش‌آموزان در قالب دو برنامه، شامل خرید خدمات آموزشی صورت می‌گیرد.
مدیرکل فنی و حرفه‌ای چهارمحال و بختیاری ادامه داد: در سال گذشته در بخش خرید خدمات آموزشی ۶۲ دوره رشته کار و دانش و فنی و حرفه‌ای آموزش و پرورش را در قالب یک هزار و ۱۸۲ نفر_دوره و ۳۲۲ هزار ۸۷۰ نفر_ساعت با ۲۷ مربی در این استان پوشش داده شد.
کریم‌زاده عنوان کرد: تقریباً ۲ میلیارد تومان از آموزش‌های مربوط به کار و دانش و فنی و حرفه‌ای آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری از سوی اداره کل فنی و حرفه‌ای این استان پوشش داده شد.
وی خاطرنشان کرد: به دنبال ادامه این روند آموزشی به‌ویژه در بحث نهادینه کردن فرهنگ مهارت‌آموزی در بین دانش‌آموزان و مدرسان هستیم.
مدیرکل فنی و حرفه‌ای چهارمحال و بختیاری اضافه کرد: ۵۷ درصد دانش‌آموزانی که در کارگاه‌های آموزشی در حال آموزش مهارت هستند، می‌توانند جذب بازار کار شوند ولی اگر این آموزش‌ها به سمت محیط واقعی کار سوق داده شود، ۲۳ درصد میزان اشتغال افزایش می‌یابد و به حدود ۷۰ درصد می‌رسد.
کریم‌زاده بیان کرد: دانش‌آموزانی که در دوره‌های مهارتی شرکت کرده‌اند در صورتی که متقاضی دریافت تسهیلات باشند، از سوی اداره کل فنی و حرفه‌ای چهارمحال و بختیاری به بانک‌ها معرفی می‌شوند.
وی تاکید کرد: همچنین نسبت به معرفی نیروی کار از میان مهارت آموزان در بخش خصوصی، کارگاه‌ها و آموزشگاه‌های آزاد و… اقدام می‌شود.
مدیرکل فنی و حرفه‌ای چهارمحال و بختیاری افزود: آموزش‌های این اداره کل درواقع همان بخش مهارتی مربوط به آموزش و پرورش است ولی یک برنامه آموزشی جداگانه وجود دارد که مدرسه محور است.
کریم‌زاده ادامه داد: در کنار آموزش‌های تئوری که دانش‌آموزان کسب می‌کنند، آموزش‌های مهارتی خاص فنی و حرفه‌ای را نیز فرامی‌گیرند.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا