اجتماعیپیشنهاد سردبیرخراسان رضویخراسان رضوی- سردبیردسته‌بندی نشده

معاون وزیر کار: دغدغه دولت رفع شکاف میان مزد و معیشت کارگران است

معاون روابط کار وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: دغدغه دولت سیزدهم رفع شکاف میان مزد و معیشت جامعه کارگری و بهبود وضعیت آنهاست.

به گزارش بازارکار، علی حسین رعیتی فرد عصر پنجشنبه در دیدار با تشکل های کارگری غرب خراسان رضوی در سبزوار اظهار داشت: امنیت شغلی، معیشت و تامین مسکن سه دغدغه جدی کارگران کشور است.

وی افزود: در راستای بهبود معیشت کارگران اتفاقات خوبی در دولت سیردهم رخ داده است چنان که سال گذشته ۵۷ درصد و امسال ۲۷ درصد به حقوق کارگران افزوده شده است.

معاون روابط کار وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: در کنار موضوع افزایش حقوق کارگران، تلاش جدی دولت و ارکان نظام، مهار تورم است.

رعیتی فرد افزود: یکی دیگر از نگرانی های کارگران، کوتاه بودن قراردادهای کاری آنها به شیوه های موقت، یک ماهه، سه ماهه یا سفید امضا است که به منظور رفع این مشکل مقرر شد کمیته ای با همکاری مجلس شورای اسلامی و مرکز استراتژیک دولت راه اندازی و اصلاحاتی در مواد یک، هفت، ۱۰، ۲۴ و ۲۷ قانون کار صورت گیرد.

وی در ادامه با اشاره به مطالبه کارگران جامانده سهام عدالت نیز گفت: معاونت رفاه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی موضوع، کارگران مشمولی را که سهام عدالت دریافت نکرده اند، پیگیری می نماید.

در این نشست برخی از فعالان تشکل های کارگری مشکلات خود را در حوزه های مختلف با معاون روابط کار وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در میان گذاشتند.

در پایان این آیین از برخی کارگران، کارفرمایان و تولیدکنندگان نمونه شهرستان سبزوار تقدیر شد.

سبزوار در ۲۳۰ کیلومتری غرب مشهد قرار دارد

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا