استان هاپیشنهاد سردبیرخراسان رضویدسته‌بندی نشده

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد خراسان رضوی خبر داد ایجاد اشتغال برای ۳۵ هزار نفر از مددجویان کمیته امداد خراسان رضوی طی سال گذشته

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد خراسان رضوی گفت: در سال ۱۴۰۱ برای حدود ۳۵ هزار نفر از نیازمندان دهک یک تا ۵ فرصت شغلی ایجاد کردیم.

به گزارش بازار کار به نقل از ایسنا ، سلمان دانشور در خصوص میزان اشتغال ایجاد شده برای مددجویان توسط کمیته امداد اظهار کرد: در استان حدود ۲۱۵ هزار خانوار تحت پوشش کمیته امداد هستند. در سال ۱۴۰۱ برای حدود ۳۵ هزار نفر از نیازمندان دهک یک تا ۵ با هزینه بیش از ۱۶۵۰ میلیارد تومان فرصت شغلی ایجاد کردیم.
وی افزود: همچنین برای بیش از ۲۰ هزار نفر نیز آموزش‌های مختلف مهارتی را ارائه کردیم. شغل‌‎های ایجاد شده در حوزه خدمات، تولیدی-صنعتی، کشاورزی و دامداری و پرورش ماهی بوده است.
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد خراسان رضوی خاطرنشان کرد: ۴۰ درصد اشتغال‌های ایجاد شده برای زنان سرپرست خانوار و ۶۰ درصد برای مردان سرپرست خانوار بوده است.
دانشور گفت: قرار است در سال ۱۴۰۲ برای حدود ۳۳ هزار نفر از نیازمندان دهک یک تا ۵ با بودجه بیش از ۳هزار میلیارد تومان شغل ایجاد کنیم.
وی بیان کرد: قرار است این مشاغل بیشتر در بخش‌های تولیدی، تولیدات خانگی و خدمات کشاورزی و دامداری باشد، البته امسال به دلیل خشکسالی باید بیشتر به سمت کسب‌وکارهای تولیدی و خدماتی برویم.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا