آذربایجان شرقیآذربایجان شرقی-سردبیردسته‌بندی نشده

رئیس سازمان صمت آذربایجان شرقی خبر داد:اشتغال بالغ بر ۳۰۰ نفر با احداث واحد ذوب در آذربایجان شرقی

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی با اشاره به اهمیت احداث واحد ذوب با سرمایه‌گذاری ۱۲ هزار میلیارد ریالی بخش خصوصی در توسعه صنعت فولاد استان گفت: با راه‌اندازی این واحد طی سه ماه زمینه اشتغال بالغ بر ۳۰۰ نفر نیز فراهم می‌شود.

به گزارش بازار کار به نقل از روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی صابر پرنیان در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در حوزه فولاد بعد از دو استان اصفهان و خوزستان که بیشترین سرمایه گذاری دولتی در این استان‌ها انجام شده است، آذربایجان‌شرقی در رتبه سوم کشوری و از لحاظ میزان سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در رتبه‌ی نخست قرار دارد.

پرنیان با بیان این‌که فولاد یکی از اساسی‌ترین ماده اولیه کسب و کار‌ها و صنعت است، ادامه داد: بخش خصوصی استان در حوزه تولید فولاد مانند سایر بخش‌ها پیشتاز بوده است.

وی ادامه داد: سرمایه گذاری صنعتی در استان ادامه دارد و در بازدید‌های که در این مدت انجام می‌شود استان در رشته صنعت‌های مختلف در حال توسعه است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌شرقی با اشاره به اهمیت سرمایه گذاری بخش خصوصی در حوزه‌ صنعت گفت: در صنایع لوازم خانگی، شیرینی و شکلات، پارکت، نپان، کاغذ دیواری و قطعه سازی در رتبه‌های اول و دوم کشور قرار داریم.

پرنیان ادامه داد: ایجاد ارتباط بین آذربایجان‌شرقی و یک استان ۱۵۰ میلیون نفری کشور چین بدون تردید تاثیر خوبی بر حوزه فولاد استان خواهد داشت.

وی افزود: اخیراً تصمیماتی برای اخذ عوارض از زنجیره نهایی فولاد اتخاذ شده بود که بلافاصله با همراهی استاندار و نمایندگان مجلس این مصوبه را به نفع تولید فولاد استان اصلاح کردیم.

صابر پرنیان خاطرنشان کرد: متاسفانه حوزه برق در ۱۰ سال گذشته مورد غفلت واقع شده است به طوری که در شهرک‌های صنعتی استان‌های همتراز تا ۱۰۴ درصد برق مورد نیاز واحد‌های صنعتی تامین شده، اما این میزان در استان ما ۴۶ درصد است.

رئیس سازمان صمت آذربایجان شرقی با اشاره به اجرای طرح ملی مسکن در سراسر کشور اضافه کرد: با توجه به این که مواد اصلی ساختمان فولاد و سیمان است پیگیر هستیم تا مشکلات موجود این صنعت کاهش یابد.

وی مهمترین چالش بخش فولاد را تامین مواد اولیه عنوان کرد و گفت: برای بقای فولاد آذربایجان شرقی که سرمایه گذاری بسیار زیادی انجام شده است باید با تمام توان از این صنعت حمایت کنیم.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا