دسته‌بندی نشده

امضای تفاهم نامه همکاری بین دانشگاه‌های سهند و بناب با دانشگاه آتاتورک

دانشگاه‌های صنعتی سهند و بناب و آتاتورک ارزروم تفاهمنامه همکاری متقابل در زمینه‌های آموزشی و پژوهشی در جهت تبادل دانشجو امضا کردند.

به گزارش بازار کار به نقل از روابط عمومی دانشگاه صنعتی سهند؛ براساس تفاهم نامه‌ای که به امضای «عُمر چوماکلی» رییس دانشگاه آتاتورک و «اسماعیل فاتحی فر» رییس دانشگاه سهند رسید، دو طرف در حوزه های آموزش، تحقیق، تبادل دانشجویان و راه‌اندازی دانشکده مهندسی نفت و مرکز تحقیقات نفت در دانشگاه آتاتورک همکاری می کنند.
فعالیت‌های مشترک آموزشی، فرهنگی، پژوهشی، تبادل اعضای هیئت علمی برای تحقیق، سخنرانی و گفت و گو، تبادل دانشجویان کارشناسی ارشد و حرفه ای پیشرفته برای تحقیقات مشترک یا مستقل، شرکت در سمینارها و جلسات دانشگاهی، تبادل مطالب دانشگاهی، نشریات و سایر اطلاعات و برگزاری برنامه های ویژه کوتاه مدت آکادمیک از مفاد این تفاهم نامه است.
گفتنی است؛ در تفاهم نامه دانشگاه های بناب و آتاتورک ترکیه نیز دو طرف در زمینه تبادل دانشجو و اجرای طرح های علمی مشترک و اعطای مدرک دانشگاهی مشترک برای دانشجویانی که در دو دانشگاه تحصیل می کنند توافق کردند.
براساس این گزارش؛ دانشگاه دولتی آتاتورک در سال ۱۹۵۷ در ارزروم ترکیه تأسیس شد و از ۲۳ دانشکده، ۱۵ کالج حرفه ای، ۶ موسسه و ۱۶ مرکز تحقیقاتی تشکیل شده است.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا