آذربایجان شرقیآذربایجان غربی- سردبیرآموزش های مهارتی و تخصصیآموزش و مهارتپیشنهاد سردبیردسته‌بندی نشده

علی اصغر فاتحی فر: جهاد دانشگاهی، نگاهی متفاوت به حوزه کسب و کار دارد

رئیس سازمان جهاددانشگاهی آذربایجان شرقی با اشاره به فعالیت این نهاد در حوزه کسب و کار، افزود: جهاددانشگاهی، سالیان طولانی است که در حوزه کسب و کار فعالیت می‌کند و نگاهی متفاوت به این حوزه نسبت به سایر ارگان‌ها دارد؛ چراکه جهاددانشگاهی از ابتدا عادت به تلاش، فعالیت و مشتری مداری دارد

به گزارش بازارکار، علی اصغر فاتحی فر در مراسم امضای تفاهم نامه همکاری مابین اداره کل امور بانوان و خانواده استان آذربایجان، سازمان جهاددانشگاهی و اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای آذربایجان شرقی با اشاره به اهمیت توجه به حوزه بانوان، گفت: معتقد هستیم که هرچقدر در حوزه بانوان سرمایه گذاری کنیم، نتایج مطلوبی خواهیم داشت و آمادگی داریم در این حوزه با همکاری دستگاه‌های متولی کارهای شاخصی انجام دهیم.

وی با تاکید بر این‌که جهاددانشگاهی در حال حاضر دو ماموریت در حوزه فرهنگ و علم بر عهده دارد، گفت: البته سازمان‌ها، نهادها و ارگان‌های دیگری این مسئولیت‌ها را عهده‌دار هستند و دیدگاه رهبر معظم انقلاب مبنی بر این است که جهاددانشگاهی در این دو حوزه، کارهای بر زمین مانده را انجام داده و اثربخش شود.

وی با اشاره به جایگاه جهاددانشگاهی استان در کشور، اظهار کرد: جهاددانشگاهی آذربایجان شرقی در راه علم، ۲۲ شهید را تقدیم میهن عزیز ایران اسلامی کرده که بیشترین تعداد شهدای جهاددانشگاهی در کشور است و از این رو تاریخ ۲۷ دی ماه، سالروز شهادت این شهدای گرانقدر به عنوان شهدای جهاددانشگاهی نامگذاری شده است.

فاتحی فر افزود: جهاددانشگاهی حسب توانمندی‌ها و امکانات خود، برخی کارها و فعالیت‌ها را در این رابطه شروع کرده و برخی فعالیت‌ها نیز در حال انجام است؛ در این رابطه اخیراً ارتقای سواد رسانه‌ای را در دستور کار قرار داده‌ایم، چراکه در حوادث اخیر ضعف‌های بسیاری در حوزه سواد رسانه به چشم خورد.

رئیس سازمان جهاددانشگاهی آذربایجان شرقی، با اشاره به ورود جهاددانشگاهی استان به بحث سواد رسانه‌ای و تولید محتوا، گفت: سال گذشته در بحث اغتشاشات موضوع سواد رسانه‌ای را در شورای فرهنگ عمومی استان مطرح کردیم. در سال گذشته نیز دوره یک روزه سواد رسانه‌ای برگزار شد و اردیبهشت ماه سالجاری نیز کارگاه دو روزه تربیت مربی سواد رسانه ای با حضور اساتید کشوری در تبریز برگزار خواد شد. وی در ادامه با اشاره به لزوم توجه به بانوان، اظهار کرد: اگر موضوعات فرهنگ جامعه به خصوص حوزه‌های مربوط به بانوان حل شود بسیاری از مسائل کشور حل می‌شود. همان طوری که برای تغییر و بهبود وضعیت یک سازمان، باید تفکر رئیس تغییر کند، با توجه به این‌که زنان، رئیس و مدیر خانواده محسوب می‌شوند، باید با انجام کارهای فرهنگی بر روی این امر تمرکز کرد تا مشکلات از این طریق حل شون

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا