اجتماعیپیشنهاد سردبیردسته‌بندی نشدهلرستانلرستان- سردبیر

نماینده مجلس: مهاجرت سالانه ۱۳ هزار نفر از لرستان به دلیل بیکاری

اکثر افرادی که مبادرت به مهاجرت می‌کنند نخبگان و فارغ‌التحصیلان دانشگاهی هستند که به علت نبود شغل به استان‌های همجوار صنعتی و یا کلان‌شهرها می‌روند.

نماینده مردم سلسله و دلفان در مجلس شورای اسلامی گفت: سالانه شاهد مهاجرت ۱۳ هزار نفر از لرستان هستیم.
دکتر یحیی ابراهیمی در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: متاسفانه به دلیل افزایش نرخ بیکاری مهاجرت در لرستان بالاست.
وی ادامه داد: سالانه شاهد مهاجرت ۱۳هزار نفر در لرستان هستیم و متاسفانه این مهاجرت را کاهش نرخ بیکاری در استان اعلام می‌کنند.
نماینده مردم سلسله و دلفان در مجلس شورای اسلامی گفت: اکثر افرادی که مبادرت به مهاجرت می‌کنند نخبگان و فارغ‌التحصیلان دانشگاهی هستند که به علت نبود شغل به استان‌های همجوار صنعتی و یا کلان‌شهرها می‌روند.
ابراهیمی از بالا بودن نرخ مهاجرت در لرستان و کل کشور ابراز نگرانی کرد و افزود: این زنگ خطری برای کشور است و همه مسئولین باید گوش به زنگ باشیم.
وی بیان کرد: همچنین درصد بالایی از پزشکان در حال مهاجرت به کشورهای حوزه خلیج فارس هستند.
عضو کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی ادامه داد: به علت وجود اختلافات پرداختی زیاد، اکثر این افراد برای کسب درآمد بیشتر به کشورهای حوزه خلیج فارس مهاجرت کنند.
ابراهیمی تصریح کرد: پلکانی کردن کارانه و گرفتن مالیات سنگین سبب شده که حقوق ماهیانه یک پزشک در کشور بیش از سی میلیون تومان نشود.
وی گفت:  این ظلمی است در حق مردم و نظام جمهوری اسلامی که نیروی متخصص را تربیت کنیم اما ارائه خدمات این پزشک باید برای دیگر کشورها باشد.
مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا