آذربایجان شرقیآذربایجان شرقی-سردبیردسته‌بندی نشده

آغاز ثبت نام دریافت تسهیلات سرمایه در گردش واحد‌های دام و طیور در آذربایجان شرقی

رئيس سازمان جهادکشاورزی آذربايجان شرقی گفت: ثبت‌نام و معرفی متقاضيان دریافت تسهيلات سرمايه در گردش واحدهای دام و طيور در استان آغاز شد.

به گزارش بازار کار به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی، اکبر فتحي در حاشيه نشست با مدير شعب بانک کشاورزی استان در گفت‌وگو با خبرنگاران گفت: حدود ۲۰۰ هزار ميليارد ريال تسهيلات سرمايه در گردش برای تامين نهاده های دامی با توجه به نيمايی شدن ارز تخصيصی برای نهاده های دامی منظور شده است که با نرخ سود ۱۰ ، ۱۲ و ۱۵ درصد در اختيار دامداران و مرغداران معرفی شده از جانب جهادکشاورزی قرار می‌گيرد.
وی افزود: دامداران و مرغداران بايستي برای دريافت اين تسهيلات در سامانه سيتا ثبت نام کنند و مديريت‌های جهادکشاورزی نيز مکلف هستند در همان روز برای بررسی درخواست‌ها اقدام و از طريق همين سامانه به بانک کشاورزی شهرستان معرفی کنند.
رئيس سازمان جهادکشاورزی استان با بيان اين‌که با کمترين تشريفات نسبت به ارزيابی وثايق اقدام و تسهيلات کمتر از۲۰۰ ميليون تومان را با ضمانت انجام می شود، ادامه داد: براساس هماهنگی انجام شده، شعب بانک کشاورزی در سه شيفت کاري و در ايام تعطيل نيز در اين خصوص داير خواهند بود.
وی تصريح کرد: چک برگشتی، تسهيلات سررسيد شده و بدهی‌های دامداران و مرغدارن عزيز به بانک کشاورزی در پرداخت اين تسهيلات منظور نخواهد شد.
در ادامه این جلسه، «محمودی» مدير شعب بانک کشاورزی استان نيز گفت: افزايش سقف اعتباری دامدار کارت از ۵۰ ميليون تومان به ۲۰۰ ميليون تومان، کاهش نرخ سود اين تسهيلات از ۱۱ به ۱۰ درصد، تسهيل شرايط اعتبارسنجی و اخذ تضامين برای پرداخت تسهيلات خريد نهاده‌های دامی ازجمله اقداماتی است که بانک کشاورزی همسو با سياست‌های دولت و با هدف رونق واحدهای توليدی دام وطيور و تأمين امنيت غذايی کشور در دستور کار قرار داده است.
سازمان جهادکشاورزی استان اعلام کرد: کليه دامداران و مرغداران جهت بهره مندی از تسهيلات سرمايه در گردش به منظور خريد نهاده های دام و طيور در طرح کارآمدسازي نظام يارانه اي به سامانه سيتا(sita.maj.ir) مراجعه و ثبت نام کنند و درخواست‌های ثبت شده پس از تأييد مديريت جهاد کشاورزی شهرستان و استان به بانک کشاورزی معرفی می‌شوند.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا