پیشنهاد سردبیردسته‌بندی نشدههرمزگانهرمزگان- سردبیر

جاسک به شهرستانی ویژه در حوزه شیلات تبدیل شده است

سرپرست شیلات هرمزگان با اشاره به اینکه جاسک به شهرستانی ویژه در حوزه شیلات تبدیل شده است، گفت: شیلات و فعالیت‌های شیلاتی در این منطقه، محوری طلایی و استوار برای توسعه کشور و استان است.

به گزارش بازارکار، مسعود بارانی در حاشیه بررسی پروژه های معطل مانده شیلاتی ویژه جاسک و تاکید بر رفع موانع تولید در این شهرستان افزود: این شهرستان با فعالیت در زمینه های تکثیر میگو، پرورش ماهیان دریایی در قفس، برخورداری از مزرعه های پروش میگو، فعالیت های خوب صید و صیادی، دسترسی به آب‌های آزاد و بین المللی برای صیادی به منطقه ای ویژه در فعالیت های شیلاتی تبدیل شده است.
وی تصریح کرد: با تداوم توسعه فعالیت‌های شیلاتی، شاهد رشد و ارتقای حوزه شیلات شهرستان جاسک در شاخص‌های تولید، توسعه و اشتغال پایدار، رونق اقتصادی و حرکت در مسیر تحقق شعار سال (مهار تورم؛ رشد تولید) خواهیم بود.
سرپرست اداره کل شیلات هرمزگان همچنین بر آغاز پروژه های شیلاتی در حوزه های صید و صیادی و آبزی پروری در این شهرستان تاکید و اظهار کرد: براساس برنامه ریزی انجام شده و در راستای پیگیری اجرایی کردن پروژه های معطل مانده شیلات در سطح استان در نشستی اختصاصی مورد بررسی قرار گرفت.
وی همچنین به بررسی وضعیت و پیشرفت استخرهای پرورشی در حال ساخت در جاسک اشاره کرد و افزود: مقرر شد کسانی که اقدام به احداث مزرعه آبزی پروری خود نکرده اند از طریق جهاد کشاورزی پیگیری قانونی لازم صورت گیرد.
بارانی با بیان اینکه توسعه صنعت آبزی پروری در استان هرمزگان نقش مهمی در ایجاد اشتغال خواهد داشت، خاطرنشان کرد: تامین زیرساخت‌های صنعت آبزی‌پروری از ملزومات توسعه صنعت آبزی پروری در استان است.
سرپرست اداره کل شیلات هرمزگان از شهرستان جاسک به عنوان بندر مرکزی و شیلات شهرستان جاسک (HUB) یاد کرد و گفت: این نام گذاری بیانگر اهمیت و گسترده بودن فعالیت های شیلاتی در این شهرستان است.
بارانی به بهره‌برداری رسیدن هرچه سریع‌تر پروژه های نیمه‌تمام شیلاتی جاسک در دستورکار این شهرستان قرار داد و گفت: بزودی شاهد بهره‌برداری پروژه های شیلاتی این شهرستان خواهیم بود.
صید بیش از ۷۰ درصد ماهیان سطح زی ریز هرمزگان در قشم
رییس شیلات شهرستان قشم از صید بیش از ۷۰ درصد ماهیان سطح زی ریز استان هرمزگان در صیدگاه های این ماهیان در جنوب این جزیره خبر داد.
به گزارش بازارکار، علیرضا گلشنی زاده افزود: شهرستان قشم با صید حدود ۶۷ هزار تُن از مجموع ۹۲ هزار تُن صید ماهیان سطح زی ریز استان هرمزگان در سال، بیش از ۷۰ درصد صید این ماهیان را به خود اختصاص داده است.
وی با اشاره به اینکه عمده ترین صیدگاه های این ماهیان در جنوب این جزیره و از رمچاه تا سَلَخ به طول ۱۰۰ کیلومتر نوار ساحلی است، افزود: بیش از ۵۰۰ صیاد و ماهیگیر با ۶۶ فروند شناور در این زمینه مشغول به فعالیت هستند.
رییس شیلات شهرستان قشم توضیح داد: جزیره قشم دارای یکی از بزرگترین نوارهای ساحلی است و از دیرباز تاکنون شغل عمده مردم این جزیره به ویژه جامعه محلی آن مرتبط با شیلات و صنایع وابسته به آن بوده و هست.
2

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا