کردستانکردستان- سردبیر

دفتر خدمات گردشگری در مرز سیرانبند بانه راه اندازی می شود

سنندج- ایرنا- مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کردستان گفت: به منظور آشنایی بیشتر گردشگران خارجی با جاذبه های گردشگری کشور، دفتر خدمات گردشگری در مرز سیرانبند بانه راه اندازی می شود.

به گزارش خبرنگار ایرنا، یعقوب گویلیان روز شنبه در جمع خبرنگاران در بانه با اشاره به اهمیت توسعه صنعت گردشگری اظهار داشت: بازارچه سیرانبند بانه یکی از مرزهای پر تردد استان کردستان است و روزانه شمار بالایی مسافر از این مرز تردد می کنند.
وی اضافه کرد: مرز رسمی سیرانبند بانه فرصت مناسبی برای رونق و شکوفایی صنعت گردشگری استان است و می توان از ظرفیت های این مرز برای ورود گردشگران عراقی بویژه در حوزه گردشگری سلامت بهره برد.
گویلیان گفت: بر همین اساس به منظور راهنمایی و ساماندهی مسافران و گردشگران خارجی که از کشور عراق وارد کشور می شوند دفتر خدمات مسافرتی و گردشگری در مرز رسمی سیرانبند بانه راه اندازی شود.
وی ادامه داد: باید با تقویت و گسترش همکاری میان نهادهای مربوطه برنامه ریزی های لازم برای تبادل مسافران و گردشگران با اقلیم کردستان و کشور عراق انجام شود.
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کردستان یاد آور شد: امیدوارم با فراهم کردن زیرساخت ها و امکانات لازم زمینه تسهیل سفر مسافران و گردشگران داخلی و خارجی در استان بیش از پیش فراهم شود.
مرز رسمی سیرانبند بانه در فاصله ۲۵ کیلومتری شهر بانه و در جوار روستای تخلیه شده سیرانبند از توابع بخش ننور واقع شده که به لحاظ تجاری تاریخچه ای ۸۰ ساله در زمینه واردات و صادرات دارد.
شهرستان مرزی بانه با ۱۵۸ هزار نفر جمعیت در ۲۷۰ کیلومتری غرب سنندج مرکز استان واقع شده است.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا