پیشنهاد سردبیردسته‌بندی نشدهفارسفارس- سردبیر

مسئول بسیج سازندگی فارس خبر داد؛ ایجاد ۳ هزار فرصت‌ شغلی اجتماع محور در فارس

مسئول سازمان بسیج سازندگی فارس گفت: طی یک سال گذشته نزدیک به سه هزار شغل توسط سازمان بسیج سازندگی فارس ایجاد شده است.


به گزارش خبرگزاری مهر، اسماعیل قزل‌سفلی گفت: بسیج سازندگی امروز به دوره بالندگی خود رسیده و برای اینکه بستر حضور جوانان در خدمت‌رسانی ایجاد کنند، دو شبکه راه‌اندازی کرده که یکی از آنها شوراهای جهادی شهرستانی برای مشورت به مسئولان در کشور است.
مسئول سازمان بسیج سازندگی فارس ادامه داد: قرارگاه‌های عملیات جهادی مورد دیگر این شبکه است که برای جلوگیری از موازی‌کاری به صورت پهنه‌ای راه‌اندازی شده که در فارس، هفت قرارگاه راه‌اندازی شده که هم به لحاظ سخت‌افزاری و هم نرم‌افزاری مجهز هستند تا فرصت خدمت گروه‌های جهادی را بهتر و مؤثر تر در مناطق محروم و نیز در حوادث غیرمترقبه تنظیم کنند.
به گفته قزل‌سفلی، قرارگاه‌های جهادی محله‌ای از دیگر موارد شبکه سازی بسیج سازندگی است تا منطقه محروم و کم‌برخورداری وجود نداشته باشد که گروه‌های جهادی برای خدمت‌رسانی خود را به آنان نرسانده باشند.
او همچنین با بیان اینکه سال گذشته با رویکرد قرارگاه محوری در چهار عرصه وارد کار و تلاش شدیم، حوزه‌های فنی، عمرانی و زیرساختی را از این عرصه‌ها عنوان کرد که بیش از یک هزار و ۸۰۷ پروژه در این عرصه خدمت اجرا شده است.
مسئول سازمان بسیج سازندگی فارس افزود: همچنین در عرصه بهداشتی ۱۶ پروژه، در آبرسانی ۱۵۲ پروژه، در ساخت و مرمت اماکن مذهبی مثل خانه عالم ۱۷۳ پروژه، مرمت و بهسازی مرقد شهدا ۲۸ پروژه، مرمت و احداث مسکن محروم ۲۲ واحد، مجموعه‌های فرهنگی و ورزشی ۴۳ پروژه، اماکن آموزشی ۳۳ واحد، احداث و مرمت پل مواصلاتی ۲ پروژه، از دیگر خدماتی است که در سال گذشته توسط بسیج سازندگی فارس انجام شده است.
او همچنین با اشاره به حوزه اقتصاد مقاومتی گفت: رویکرد ما فراهم کردن فرصت‌های شغلی اجتماع محور است که مشاغل کوچک و خانگی، صنایع دستی و صنایع تبدیلی از این دست مشاغل است و از سال گذشته تاکنون، دو هزار و ۸۳۸ فرصت شغلی فراهم شده است.
مسئول سازمان بسیج سازندگی فارس ادامه داد: ۱۱۲ کارگاه کوچک اشتغالزایی و وام‌های صندوق‌های قرض‌الحسنه نیز از محل مدیریت منابع مالی صندوق با یک هزار و ۷۶۱ صندوق و ۱۹۵ تعاونی اشتغال‌زا، از جمله خدمات اشتغالزایی است که مجموعاً برای شش هزار و ۷۴۰ نفر اشتغالزایی شده است.
قزل‌سفلی همچنین از برگزاری اجلاسیه پایانی بزرگداشت شهدای سازندگی، جهادگران آسمانی، مدافع حرم و سلامت به میزبانی فارس خبر داد و به تشریح برنامه‌های هفته بسیج سازندگی پرداخت.
او از برگزاری ۴۷۳ برنامه در سطح استان خبر داد و گفت: برپایی اردوهای جهادی، افتتاح صندوق‌های قرض‌الحسنه و تعاونی‌های اشتغالزایی، احداث بازارچه‌های اشتغالزایی، سرکشی از خانواده‌های شهدای جهادگر، تحلیل از جهادگران برتر، همایش شکوه خدمت با حضور جهادگران با حضور مسئولان کشوری و استانی در سالن امام علی سپاه فجر فارس، بهره‌برداری از یک هزار و۵۳ پروژه عمرانی محرومیت زدایی با اجرای گروه‌های جهادی، و آئین بهره‌برداری از آسفالت راه‌های روستایی بین مزارع از مهم‌ترین برنامه‌های محوری این هفته است.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا