زنجانزنجان- سردبیر

عطر گل محمدی در سفره زنان سرپرست خانوار ابهری پیچید

رییس  بهزیستی شهرستان ابهر از کاشت بوته گل محمدی توسط زنان سرپرست خانوار تحت پوشش بهزیستی خبر داد و گفت: ایجاد اشتغال و فروش محصولات و راه اندازی کسب و کار یکی از مهمترین راه‌های توانمندسازی زنان سرپرست خانوار است که با کاشت گل محمدی و گلاب‌گیری  این گروه میسر شده است.

به گزارش پایگاه خبری بازار کار به نقل از روابط عمومی بهزیستی شهرستان ابهر علی لطیفی، اظهارکرد: این گروه همیار دارای باغ انگور و باغ گیاه بیدمشک بوده و به‌صورت فصلی فعالیت دارند که هرساله در فصل بهار گیاه بیدمشک برداشت کرده و عرق‌گیری می‌کنند. همچنین در فصل پاییز نیز محصول باغ انگور برداشت و اقدام به تبدیل محصول می‌کنند در همین راستا امسال نیز اقدام به کاشت بوته گل‌محمدی کردند.

وی افزود: اجرای این طرح در جهت فراهم کردن زمینه‌های مشارکت  خدمت‌گیرندگان در حل مسایل  اجتماعی، اقتصادی مربوط به خود و ایجاد زمینه مناسب جهت توانمندسازی مادی و معنوی جامعه هدف است.

این مسئول با اشاره به فعالیت دو گروه همیار در این شهرستان، یادآور شد: هم‌اینک زنان سرپرست خانوار تحت پوشش بهزیستی در قالب گروه‌های همیار در گروه‌های تولیدی پوشاک، عرق‌گیری و … مشغول به فعالیت هستند.

لطیفی با اعلام حمایت بهزیستی ابهر از ۵۴۸ زن سرپرست خانوارتحت پوشش این شهرستان، خاطرنشان‌کرد: ۴۹۸ نفر از این افرد مستمری بگیر و ۵۰ نفر نیز از سایر خدمات بهزیستی بهره‌مند هستند.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا