پیشنهاد سردبیردسته‌بندی نشدهمازندران

مسئول بسیج سازندگی مازندران: راه اندازی ۱۰ دهکده اقتصاد مقاومتی/۱۹ مجتمع آبرسانی ساخته می شود

مسئول بسیج سازندگی مازندران از راه اندازی ۱۰ دهکده اقتصاد مقاومتی برای توسعه اشتغال و تحقق شعار سال و رشد تولید در استان خبر داد.

به گزارش بازارکار به نقل از مهر، سرهنگ محمدمهدی اقبال پور در گفتگو با خبرنگاران با اشاره به اقدامات بسیج سازندگی افزود: در حوزه آبرسانی ساخت ۱۹ مجتمع آبرسانی شامل ۱۰ شهرستان و ۲۰۰ روستای تحت پوشش شروع شده است و تاکنون نزدیک ۲۰۰ میلیارد تومان هزینه شده است.
وی با عنوان این که حدود ۱۵۰ کیلومتر حفاری و لوله گذاری و بالغ بر ۷۵ مخزن به ظرفیت ۱۰ هزار مترمکعب احداث شد، افزود: این پروژه ۳ ساله است و درتلاش هستیم در زمان کوتاه با کیفیت بهتر این پروژه را به اتمام برسانیم.
وی ادامه داد: در فاز اول ۳۰۰ میلیارد تومان و در فاز دوم نیز ۷۰۰ میلیارد تومان در حوزه آبرسانی با همکاری خوب شرکت آبفا یک کار تیمی مشترک و جهادی در حال انجام است.
سرهنگ اقبال پور با اشاره به عملکرد در حوزه عمرانی نیز گفت: ۲۰۰ کیلومتر جاده سازی از سال گذشته تا به امروز در دست ساخت بوده و حدود ۴۰ پروژه در حوزه راه در حال انجام است.
مسئول بسیج سازندگی مازندران یادآور شد: در حوزه راه‌های بین مزارع هم ۱۰۰ کیلومتر در سال گذشته احداث و کشاورزان از این راه بهره‌مند شدند و در سال آتی نیز مابقی راه‌های روستایی ساماندهی شود.
سرهنگ اقبال پور با اشاره به ساخت مسکن محرومان در استان گفت: در سال گذشته هزار و ۴۰۰ واحد مسکن ساخته و تحویل نیازمندان و دو هزار واحد مسکن دیگر نیز در دست اقدام است.
وی ادامه داد: تاپایان سال هزار واحد مسکن تحویل می‌شود و تا سال آینده ساخت سه هزار مسکن برای مددجویان در دستور کار قرار می‌گیرد.
سرهنگ اقبال پور با اشاره به شعار سال جاری مبنی بر مهار تورم و رشد تولید، افزود: سال قبل آموزش‌های اشتغال زایی به ۷۵ هزار نفر ارائه شد و به چهار هزار هزار نفر از هزار و ۴۰۰ صندوق قرض الحسنه محله محور اشتغالزا تسهیلات پرداخت شد.
مسئول بسیج سازندگی مازندران با اظهار این که ۱۰ دهکده اقتصاد مقاومتی در استان در حال راه اندازی است، گفت: کشاورزی مهم‌ترین رشته آموزشی در این دهکده‌ها است.
کد خبر

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا