استان هاپیشنهاد سردبیردسته‌بندی نشدهگزارش روز لرستانلرستانلرستان- سردبیر

رئیس پارک علم و فناوری لرستان خبر داد: دهکده فناوری کشاورزی و دامپروری استان تأسیس می‌شود

رئیس پارک علم و فناوری لرستان از راه‌اندازی دهکده فناوری و نوآوری کشاورزی و دامپروری در استان لرستان خبر داد.

دهکده فناوری کشاورزی و دامپروری استان تأسیس می‌شود

به گزارش بازارکار به نقل از پارک علم و فناوری لرستان، موضوع راه‌اندازی دهکده فناوری و نوآوری کشاورزی لرستان با هدف تجمیع کردن فعالیت‌های فناورانه در استان و زیر نظر پارک علم و فناوری لرستان، در جلسه‌ای بین پارک و مرکز تحقیقات کشاورزی استان مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

فرهاد نامداری گفت: با توجه با اینکه استان لرستان یکی از قطب‌های کشاورزی و گیاهان دارویی در کشور است، احداث دهکده فناوری و نوآوری کشاورزی در استان امری ضروریست و به همین منظور پارک لرستان آمادگی خود را برای همکاری در احداث این مجموعه اعلام می‌کند.

رئیس پارک علم و فناوری لرستان افزود: هدف پارک، ایجاد بستری مناسب برای توسعه علم و فناوری در استان و کمک به رونق تولید، بالا بردن ظرفیت اشتغال و افزایش ثروت از طریق توسعه اقتصاد مبتنی بر فناوری و نوآوری است.

کریم قربانی، رئیس مرکز تحقیقات کشاورزی استان نیز با اشاره به ظرفیت‌های بالای لرستان در حوزه کشاورزی و دامپروری عنوان کرد: با احداث این مجموعه، شرایط جذب تخصصی ایده‌ها در زمینه مورد نظر ایجاد می‌شود و در پی آن روند کشاورزی استان به سمت مدرنیته شدن پیش خواهد رفت که این موضوع کمک بسزایی به ایجاد اشتغال و ثروت در استان لرستان می‌کند.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا