دسته‌بندی نشدهکهگیلویه وبویراحمدکهگیلویه وبویراحمد- سردبیر

نخستین مدرسه مهارت کهگیلویه و بویراحمد برای دانش آموزان عشایری راه اندازی می شود

معاون اجتماعی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) کهگیلویه و بویراحمد گفت: مدرسه مهارت احسان در خوابگاه شبانه روزی آموزش و پرورش استان به منظور استفاده دانش آموزان عشایری آغاز به کار می کند.

نخستین مدرسه مهارت کهگیلویه و بویراحمد برای دانش آموزان عشایری راه اندازی می شود
معاون اجتماعی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) کهگیلویه و بویراحمد گفت: مدرسه مهارت احسان در خوابگاه شبانه روزی آموزش و پرورش استان به منظور استفاده دانش آموزان عشایری آغاز به کار می کند.
به گزارش ایرنا، ابوذر صناعی روز شنبه در بازدید از مدرسه شبانه روزی دخترانه سرآبتاوه، ابراز داشت: مدرسه مهارت آموزی برای دانش آموزان عشایری استان در چهار رشته خیاطی، صنایع دستی و دو مورد هم با رایزنی آموزش و پرورش عشایر استان راه اندازی خواهد شد.
معاون اجتماعی ستاد اجرایی فرمان امام (ره) کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: در کنار مجموعه آموزش و پرورش برای ارتقا سرانه آموزشی خواهیم بود و خوابگاه های شبانه روزی عشایر استان و کتابخانه ها تجهیز خواهند شد.
وی افزود: در خصوص هوشمند سازی مدارس عشایری نیز گام های مثبتی برداشته شده که در دست اجرا هستند.
وی ادامه داد: برطرف کردن مشکلات حوزه آموزش و خوابگاه دبیرستان شبانه روزی دخترانه آموزش و پرورش عشایر استان نیز در دستور کار این ستاد قرار دارد.
صناعی تاکید کرد: در حال حاضر ۴۰۰ دانش آموز مستعد استان مورد حمایت آموزشی هستند که ۷۰ دانش آموز آن از آموزش و پرورش عشایر هستند.
معاون اجتماعی ستاد اجرایی فرمان امام (ره) کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: در ابتدای سال تحصیلی جدید موضوع توانمند سازی معلمان آموزش و پرورش را در دستور کار قرار داده و آموزش مشاوران تحصیلی و مدارس به جد پیگیری می‌ شود.
تجهیز مدارس عشایری در دستور کار ستاد اجرایی فرمان امام
دبیر قرارگاه عدالت آموزشی بنیاد احسان ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) کهگیلویه و بویراحمد نیز عنوان کرد: تجهیز مدارس عشایری استان در دستور کار ستاد اجرایی فرمان امام (ره) قرار گرفته و تاکنون مواردی همچون چرخ خیاطی، وسایل ورزشی، تلویزیون، و غیره برای این مدارس خریداری شده است.
وی بیان کرد: همچنین برطرف کردن مشکلات حوزه آموزش و خوابگاه دبیرستان شبانه روزی دخترانه آموزش و پرورش عشایر استان نیز در دستور کار این ستاد قرار دارد.
ستاری فرد ادامه داد: راهکارهای تحقق عدالت آموزشی در آموزش و پرورش عشایر استان بررسی و اقدامات لازم صورت خواهد گرفت.
وی تاکید کرد: سال آینده ۷۰۰ دانش آموز مستعد اما محروم از امکانات برای حمایت در استان انتخاب که ۷۰ نفر از آن ها دانش آموزان عشایری خواهند بود و به آن ها کتاب، وسایل کمک آموزشی ارائه خواهد شد.
نگاه جهادگونه ستاد اجرایی امام (ره) به مدارس عشایری کهگیلویه و بویراحمد امید بخش است
رئیس آموزش و پرورش عشایر کهگیلویه و بویراحمد نیز گفت: نگاه جهادگونه ستاد اجرایی امام (ره) به مدارس عشایری بسیار پر رنگ تر شده و اقدامات و تلاش های آن ها در مناطق عشایری استان امید بخش است.
مختار اندرخور اظهار داشت: رویکرد ستاد اجرایی فرمان امام محرومیت زدایی است و این مهم به خوبی در مناطق محروم و عشایری استان ملموس است.
وی افزود: در پی بازدید حمید سلیمی دبیر قرارگاه عدالت آموزشی بنیاد احسان ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) کشور از مدارس عشایری استان و پیگیری های شایان نادری مدیرکل ستاد اجرایی در استان کمک های خوبی به مدارس عشایری استان در زمینه تحقق عدالت آموزشی شده است.
رئیس آموزش و پرورش عشایر کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: عشایر محروم از امکانات هستند بنابراین می طلبد مسئولان نگاه ویژه ای به آن ها داشته باشند.
اندرخور ابراز داشت: وزارت آموزش و پرورش در بحث بودجه اعتبارات زیادی ندارد و در این خصوص مشارکت و توجه نهاد ها و بنیاد های حمایتی به مدارس تا حد زیادی راهگشا خواهد بود.
به نقل از ایرنا، وی ادامه داد: سند تحول بنیادین آموزش و پرورش توجه ویژه ای به حرفه آموزی و ایجاد اشتغال پایدار برای آینده دانش آموزان دارد بنابراین راه اندازی طرح های حرفه آموزی با همکاری این ستاد برای دانش آموزان عشایر بسیار مفید خواهد بود.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا