فارس- سردبیر

کمیته امداد فارس از 580 مددجوی نخبه حمایت می‌کند

مدیرکل کمیته امداد فارس گفت: در حال حاضر ۵۸۰ نخبه‌ دانش آموز، دانشجو، طلبه و دانش آموخته مددجوی این استان در حوزه‌های مختلف علمی، تحصیلی، ورزشی و قرآنی از حمایت های ویژه کمیته امداد بهره‌مند می شوند.

به گزارش بازار کار از شیراز، مرتضی موصلی امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه مددجویان نخبه در زمینه های مختلف علمی-پژوهشی، علوم قرآنی، ورزشی، فرهنگی – هنری و مخترعین مورد حمایت ویژه قرار می گیرند؛ اظهار داشت: در حال حاضر 580 مددجوی نخبه در استان شناسایی شدند که بر اساس رتبه بندی در 3 سطح بین المللی، کشوری و استانی به ترتیب از 100 درصد ، 75 درصد و 50 درصد بیشتر از دیگر مددجویان از خدمات کمک هزینه تحصیلی بهره مند می شوند.

مدیرکل امداد فارس بیان کرد: علاوه بر نیازسنجی خانواده، مسائل و مشکلات فرد نخبه نیز احصا شده و جهت بررسی و رسیدگی به حوزه های مختلف ارجاع داده می شود.

او در ادامه افزود: از تعداد 580 نفر نخبه شناسایی شده در استان، 320 نفر دانش آموز، 125 نفر دانشجو، 111 نفر غیر محصل و 24 نفر طلبه هستند.

موصلی خاطر نشان کرد: در استان فارس 129 نفر نخبه قرآنی، 235 نفر نخبه علمی، تحصیلی، 81 نفر نخبه فرهنگی-هنری، 1 نفر مخترع و 134 نفر نیز در سایر موارد جزو نخبگان هستند.

مدیرکل امداد فارس در پایان یادآور شد: 120 نفر از نخبگان استان در سطح بین المللی، 173 نفر در سطح کشوری و 287 نفر در سطح استانی شناسایی شدند.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا