پیشنهاد سردبیردسته‌بندی نشدهلرستانلرستان- سردبیر

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان خبر داد: برگزاری ۱۹ رزمایش سایبری در لرستان/ راه‌اندازی کارخانه فناوری و نوآوری استان

 مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات لرستان از برگزاری ۱۹ رزمایش سایبری در استان خبر داد.

مجتبی صارمی در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: یکی از مطالبات فناوران و یاور فناوران و حوزه دانش‌بنیان استان ایجاد کارخانه فناوری و نوآوری است.
وی به آخرین وضعیت کارخانه فناوری و نوآوری لرستان اشاره کرد و گفت: هم‌اکنون این کارخانه ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و در آینده نزدیک افتتاح خواهد شد.
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات لرستان اضافه کرد: محل احداث این کارخانه در خیابان ۶۰ متر خرم‌آباد در نظر گرفته شده و خوشبختانه اعتبار مورد نیاز آن نیز تامین شده است.
صارمی افزود: کارخانه نوآوری به‌منظور توسعه اقتصاد دانش‌بنیان، ایجاد زیست‌بوم کارآفرینی و زمینه‌سازی برای توسعه اشتغال فارغ‌التحصیلان و شرکت‌های دانش‌بنیان در استان تاسیس شده است.
وی گفت: این کارخانه با همکاری پارک علم و فناوری استان انجام و به بهره بردای می‌رسد.
شناسایی نقاط آسیب‌پذیر دستگاه‌های اجرایی لرستان
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات لرستان بیان کرد: در حوزه فعالیت‌های سایبری، شناسایی نقاط آسیب‌پذیر دستگاه‌های اجرایی استان در حال انجام است.
صارمی اظهار کرد: همچنین امسال برنامه داریم ۱۹ رزمایش سایبری در لرستان را برگزار کنیم.
وی یادآور شد: توسعه متوازن و عادلانه شرکت‌های دانش‌بنیان و واحدهای فناور در اقتصاد دیجیتال مورد اهتمام مسئولین ارشد نظام بوده و در راستای تحقق شعار “تولید، دانش‌بنیان و اشتغال آفرین” است.
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات لرستان تصریح کرد: براین اساس و با توجه به مصوبه هیات وزیران و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات «ICT»، این وزارتخانه موظف به راه‌اندازی مکلف به راه‌اندازی پردیس‌های علم و فناوری استانی شده که کارخانه فناوری و نوآوری در راستای تحقق این امر است.

انتهای پیام

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا