زنجانزنجان- سردبیر

احیای 39 واحد تولیدی راکد در استان زنجان

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان گفت: سال گذشته 39 واحد تولیدی راکد در استان به چرخه تولید بازگشت.

به گزارش پایگاه خبری بازار کار، ناصر فغفوری در جمع خبرنگاران، اظهارکرد: سال 1400 شاهد احیای 39 واحد تعطیل شده در استان بودیم که زمینه اشتغال 714 نفر در استان فراهم شد. سرمایه‌گذاری صورت گرفته در این واحدها بالغ بر 434 هزار میلیارد ریال است.

این مسئول با اشاره به طرح‌های مهم در دست اجرا در استان، گفت: 9 طرح مهم در دست اجرا در استان با سرمایه‌گذاری 2 هزار و 285 میلیارد ریال وجود دارد که دارای پیشرفت فیزیکی بالای 60 درصد است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان یادآور شد: با راه‌اندازی این واحدها زمینه اشتغال 2 هزار و 626 نفر در بخش صنعت استان فراهم می‌شود.

وی تصریح کرد: تولیدات این واحدها شامل مواد شوینده، فولاد، کاغذ، پرمنگنات پتاسیم، مالت و نخ و پارچه است که پیش‌بینی می‌شود در آینده نزدیک شاهد راه‌اندازی این واحدها باشیم.

فغفوری استقرار و راه‌اندازی طرح‌هایی که برای تکمیل زنجیره‌های تولید است از جمله طرح‌ها و واحدهای نساجی، طرح‌های صنایع معدنی و صنایع شوینده و مشارکت در پروژه‌های رصد کالا، قیمت‌گذاری در بخش واحدهای تولیدکننده را از جمله مهمترین اقدامات صورت گرفته در بخش صنعت استان در سال گذشته دانست.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا