اجتماعیپیشنهاد سردبیردسته‌بندی نشدهگیلانگیلان- سردبیر

ایجاد بیش از 20 هزار فرصت شغلی در سال 1401 در گیلان

رئیس کمیته امداد امام خمینی( ره) در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان گیلان از افزایش ۱۷ درصدی انواع کمک‌های نقدی و غیرنقدی مردم استان در سال ۱۴۰۱ نسبت به سال قبل خبر داد و گفت:کمیته امداد گیلان در سال ۱۴۰۱ برای ۲۰ هزار و ٣٠٩ نفر فرصت شغلی ایجاد کرد.

/ افزایش 17 درصدی کمک های مردم گیلان در سال 1401

 

همچنین مراسم جشن خودکفایی ۵ هزار مجری طرح اشتغال کمیته‌ی امداد گیلان امروز با قدردانی نمادین از ۲۰ کارآفرین خوداتکای کمیته‌ی امداد استان در رشت برگزار شد.

نماینده ی ولی فقیه در گیلان در این مراسم اجرای موفقیت آمیز طرح خوداتکایی مددجویان تحت پوشش کمیته‌ی امداد را از اقدامات ارزنده و اثرگذار در حوزه‌ی فقر زدایی در راستای تحقق عدالت اجتماعی عنوان کرد و با تقدیر از دست اندرکاران اجرای این طرح، تداوم این رویه را مایه‌ی مباهات جامعه‌ی اسلامی دانست.

جشن خودکفایی مددجویان کمیته امداد گیلان
آیت الله فلاحتی همچنین با اشاره به هجمه‌ها و توطئه‌های بی امان دشمنان برای پیشگیری از دستیابی ایران اسلامی به قله‌های پیشرفت و تعالی تصریح کرد: در شرایط فعلی که دشمنی‌ها در بستر یک جنگ اقتصادی و ترکیبی علیه این سرزمین اعمال می‌شود، بهترین شیوه‌ی مقابله، جهاد در عرصه‌ی افزایش تولید و اشتغالزایی ست و کمیته‌ی امداد با اجرای طرح خوداتکایی، بدرستی ایفای نقش می‌نماید.
امام جمعه‌ی رشت همچنین با استناد به منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی، تاکید کرد: تولید و اشتغالزایی در داخل کشور باید ناظر بر نیاز‌های جامعه و اولویت‌های صادرات و تجارت خارجی باشد و این مهم می‌تواند علاوه بر رفع چالش‌های اقتصاد و معیشت مردم، ترفند‌های شوم استکبار و صهیونیزم جهانی را بی اثر سازد.

جشن خودکفایی مددجویان کمیته امداد گیلان
استاندار نیز در این نشست بر لزوم حمایت جدی از اشتغال و تولید در گیلان تاکید کرد و افزود: سال گذشته در حوزه‌ی اشتغالزایی ۱۸ درصد بیشتر از تعهدات استان عملکرد داشته ایم که این دستاورد، نتیجه‌ی تعامل و همکاری مجموع دست اندرکاران حوزه‌ی تولید و اشتغال در گیلان است.

اسدالله عباسی در همین راستا سهم سال گذشته‌ی گیلان در حوزه‌ی اجرای طرح خوداتکایی مددجویان کمیته‌ی امداد را، ایجاد ۲۲ هزار فرصت شغلی اعلام کرد و افزود: از این رقم تاکنون ۲۱ هزار و ۳۵۰ مورد تحقق یافته و تداوم این روند امسال نیز در دستور کار است.
نماینده‌ی عالی دولت در گیلان همچنین مقابله‌ی جدی با فقر و بیکاری را از اولویت‌های برنامه ریزی در استان برشمرد و اضافه کرد: مقابله با این دو اولویت در بستر بهره گیری از مجموع ظرفیت‌های خدادادی و طبیعی و بکارگیری توانمندی‌های انسانی استان میسر می‌شود.

جشن خودکفایی مددجویان کمیته امداد گیلان

رییس کمیته‌ی امداد کشور نیز در این مراسم سهمیه‌ی اشتغالزایی مرتبط با طرح خوداتکایی مددجویان کمیته‌ی امداد کشور در سال گذشته را ۵۰۰ هزار نفر اعلام کرد و افزود: تاکنون ۴۲۰ هزار فرصت از سهمیه‌ی اختصاص یافته‌ی پارسال با پرداخت بیش از ۲۰ هزار میلیارد تومان تحقق یافته و امسال نیز به همین مقدار اشتغالزایی در تعهد کمیته‌ی امداد کشور قرار داده شده است.
مرتضی بختیاری همچنین از افزایش سقف تسهیلات اشتغالزایی طرح خوداتکایی مددجویان کمیته‌ی امداد از ۱۵۰ میلیون تومان سال گذشته به ۳۰۰ میلیون تومان خبر داد و گفت: برای تحقق تعهدات اشتغالزایی امسال علاوه بر ۳۵ هزار میلیارد تومان تسهیلاتی که در لایحه‌ی بودجه‌ی ۱۴۰۲ گنجانده شده، باید از ظرفیت‌های اشتغالزایی استان‌ها نیز بهره گرفت که جا دارد استانداران سراسر کشور برای تحقق این اولویت مهم عنایت داشته باشند.

جشن خودکفایی مددجویان کمیته امداد گیلان
محمدرضا احمدی، رییس مجمع نمایندگان گیلان نیز در این مراسم اجرای طرح خوداتکایی مددجویان تحت پوشش کمیته‌ی امداد را مصداق دستگیری از محرومان و مستضعفان در راستای تحقق عدالت اجتماعی دانست و ابراز امیدواری کرد با حمایت‌ها و پیگیری‌های مجلس و دولت و اهتمام جدی دست اندرکاران ملی و استانی این نهاد انقلابی، روند مقابله با فقر و بیکاری در سراسر استان تسریع شود.

جشن خودکفایی مددجویان کمیته امداد گیلان
عباس اهرابی، مدیر کل کمیته‌ امداد گیلان نیز با بیان اینکه مراسم جشن خودکفایی ۵ هزار مجری طرح اشتغالزایی مددجویان استان در زمره‌ی تعهدات سال گذشته‌ی این نهاد انقلابی در قالب ایجاد ۲۲ هزار فرصت شغلی ست، اضافه کرد: امسال نیز ایجاد ۲۲ هزار فرصت شغلی دیگر در برنامه است که برای تحقق عینی آن از تمامی ظرفیت‌های استان استفاده خواهد شد.

آغاز به کار یک مرکز خدمات مشاوره‌ای روانشناسی در رشت

یک مرکز خدمات مشاوره‌ای روانشناسی با مجوز سازمان نظام روانشناسی کشور آغاز به کار کرد.

همچنین، مدیرکل کمیته امداد گیلان گفت: با حضور رئیس کمیته امداد امام خمینی کشور مرکز خدمات مشاوره‌ای روانشناسی رز سفید رشت در پیرسرای رشت امروز افتتاح و به بهره برداری رسید.
عباس اهرابی افزود: این مرکز با هدف ارائه خدمات مشاوره و روانشناسی با موضوع اختلالات روانشناختی، آسیب‌های خانواده، طلاق، مشاوره پیش از ازدواج، زناشوئی، اختلال یادگیری، مشاوره کودک در قالب مشاوره فردی، گروهی، کارگاه‌های آموزشی به بهره برداری رسید.
وی گفت: این مرکز به عموم مردم با تجهیزات و امکانات آموزشی، تشخیصی و درمانی استاندارد خدمات ارائه می‌کند.
مدیرکل کمیته امداد گیلان همچنین افزود: کمیته امداد امام کشور نیز در راستای تفاهم نامه منعقد شده تمام خدمات مشاوره‌ای خانواده‌های تحت حمایت خود را در استان‌ها به کلینیک‌های مستقر در مراکز استان‌ها و مراکز نشان گذار شده خود در شهرستان‌ها واگذار کرده است.

 

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا