اجتماعیاستان هاپیشنهاد سردبیردسته‌بندی نشدهلرستانلرستان- سردبیر

معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت کار: شورای هماهنگی فرصتی بی‌نظیر برای خدمت خالصانه به مردم محروم لرستان است

معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: شورای هماهنگی مدیران دستگاه‌های تابعه فرصتی بی‌نظیر برای خدمت خالصانه به مردم لرستان است.

محمود کریمی بیرانوند ۳۰ اردیبهشت‌ماه در جلسه شورای هماهنگی مدیران دستگاه‌های اجرایی وزارت کار در لرستان بر استفاده از ظرفیت‌های این دستگاه‌ها تأکید کرد و افزود: جلسات شورای هماهنگی را جدی بگیرید به‌صورت دوره‌ای و در ادارات مختلف برگزار و مصوبات این جلسات رسانه‌ای شود.

وی تصریح کرد: این شورا متشکل از اداره آموزشی و مهارتی، بانک، بیمه و درمان است بنابراین شورای هماهنگی وزارت تعاون کار اصل و بدنه شورای استانداری یک استان است و بایستی به‌صورت پیوسته و مستمر برگزار شود.

معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی بیان کرد: مردم این استان محروم نیستند محروم جایی است که استعداد و ظرفیت نداشته باشد استانی که مردم خوبی دارد همه شیعه و مسلمان و با استعداد هستند پس استفاده نکردن از این ظرفیت‌ها دلیل بر محرومیت نمی‌شود علت ضعف‌ها جای دیگر است.

کریمی بیرانوند با اشاره به وضعیت بیکاری در استان و مطالبات فراوان در این خصوص از مسئولین کشور و استان، اضافه کرد: همه مدیران در حوزه اشتغال کمک ویژه‌ای با مدیرکل تعاون کار داشته باشند چراکه همه از او مطالبه شغل دارند تقسیم‌کار کنیم و تصمیم بگیرند و اقداماتی که صورت گرفته را به‌صورت شفاف تبیین کنیم.

وی اظهار کرد: از تبیین نترسید اگر اقدامی صورت نگرفته پس نگویید اما اگر پیشرفتی با توجه به عملکرد شما و دستگاه‌های اجرایی خودتان انجام شده رسانه‌ای و شفاف کنید.

معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تصریح کرد: با توجه به موانع و مشکلات در حوزه اشتغال باید به سمت تشکیل تعاونی و کارگاه‌های تولیدی برویم.

کریمی بیرانوند خاطرنشان کرد: کاری کنیم که رفت آمد کارآفرین حرفه‌ای در این استان بیشتر شود منظور این نیست برای سرمایه‌گذاری بیایند این باور غلط است.

این مسئول گفت: سرمایه‌گذار جایی می‌رود که پیشرفته باشد پس برای کارآفرین جای تفریح و گردش ایجاد کنیم. وقتی کارآفرین را با خانواده برای تفریح جذب کنیم و امکانات بگذاریم در مقابل از او کارگاه آموزشی بخواهیم که برای مردم استان برگزار کند با این کار مردم و جوانان و فارغ‌التحصیلان نیز تشویق می‌شوند به سمت کسب‌وکارهای کارآفرینانه روی آورند.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا