اجتماعیپیشنهاد سردبیردسته‌بندی نشده

ارائه تسهیلات کمیته امداد به کارفرمایان برای جذب مددجویان

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی خوزستان: صاحبان واحد‌های تولیدی و صنعتی در صورت جذب نیرو‌های مددجو می‌توانند از تسهیلات ویژه کمیته امداد امام خمینی (ره) برخوردار شوند.


به گزارش بازارکار از صدا و سیما، علی مهدی‌پور روز پنجشنبه در دیدار با مدیرکل کمیته امداد خوزستان در محل شرکت شهرک‌های صنعتی خوزستان بیان کرد: از ظرفیت مددجویان و جوانان جویای کار این نهاد حمایتی می‌توان در رونق بخش تولید استفاده کرد.

 

وی افزود: شرکت شهرک‌های صنعتی استان آماده همکاری با این نهاد حمایتی در راستای ایجاد اشتغال و خودکفایی مددجویان است.

مهدی‌پور با اشاره به ظرفیت بسیار خوب خوشه‌های صنعتی در ایجاد اشتغال بیان کرد: خوشه‌های صنعتی یکی از ظرفیت‌های بسیار خوب در استان در حوزه تولید صنایع پایین دست و اشتغالزایی است.

وی ادامه داد: خوشه‌های صنعتی یک ظرفیت بسیار خوب برای ورود مددجویان به حوزه تولید است و در این بخش تعامل این ۲ دستگاه بیشتر می‌شود.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) نیز در این نشست به تاثیرگذاری دستگاه‌های اجرایی استان برای توانمندسازی خانواده‌های نیازمند اشاره کرد و گفت: با تعامل و همکاری دستگاه‌های اجرایی و شرکت‌های تولیدی در استان می‌توان برای توانمندسازی خانواده‌های نیازمند گام‌های موثری برداشت.

جمال شیبه افزود: اگر فرهنگ کار و تولید و بستر آن در جامعه نهادینه و فراهم شود، از فقر تا حد بسیار زیادی کاسته خواهد شد.

وی توانمندسازی مددجویان و توسعه مشارکت‌های مردمی را از رویکرد‌های مهم کمیته امداد دانست و ادامه داد: اگر به صنایع کوچک و متوسط توجه ویژه شود این بخش توانایی رفع مشکل بیکاری را در استان رگدارند.

۷۳ شهرک و ناحیه صنعتی در خوزستان وجود دارد و درمجموع ۲ هزار واحد تولیدی در استان فعال است.

۱۳۰ هزار خانواده در خوزستان زیرپوشش کمیته امداد هستند.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا