آموزش و مهارتاجتماعیپیشنهاد سردبیردسته‌بندی نشده

ارتقای فرهنگ کار مهم‌ترین دغدغه‌ رهبر معظم انقلاب در حوزه رفع موانع تولید است

معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به این‌که رسیدگی و ارتقای فرهنگ جامعه کار و تولید از مهم‌ترین وظایف این معاونت در بخش فرهنگی است، افزود: اهتمام به ارتقای فرهنگ کار؛ تحقق مهم‌ترین دغدغه‌ رهبر معظم انقلاب اسلامی در حوزه رفع موانع تولید است.

ارتقای فرهنگ کار مهم‌ترین دغدغه‌ رهبر معظم انقلاب در حوزه رفع موانع تولید است
به گزارش بازارکار از مرکز روابط‌عمومی و امور بین‌الملل وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، «محمد چکشیان» در نشست هم‌اندیشی با «کلانتر مهرجردی» معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی با تشریح حوزه‌های فعالیت معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت تعاون، کار  و رفاه اجتماعی گفت: حوزه فعالیت این معاونت در سه بخش فرهنگی، اجتماعی و ورزشی است و در بخش فرهنگی به دو حوزه فرهنگ عمومی و فرهنگ کار توجه می‌شود.
معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر کار با اشاره به اهمیت مقوله فرهنگ در منظومه فکری مقام معظم رهبری افزود: رهبر معظم انقلاب در پیامشان برای انتصاب اعضای شورای‌عالی انقلاب فرهنگی فرمودند «فرهنگ، جهت‌دهند‌ه‌ همه‌ اقدام‌های اساسی و زیربنائی جوامع بشری و شتاب‌دهنده یا کُندکننده‌ آن است» و در نخستین دیدارشان با اعضای هیئت دولت سیزدهم نیز فرهنگ را زیربنای تمامی اقدامات اساسی کشور بیان فرمودند.
وی افزود: در همین راستا رهبر معظم انقلاب مهم‌ترین موانع تولید را موانع فرهنگی دانسته‌اند یعنی به‌عبارت دیگر مهم‌ترین اقدام در حوزه رفع موانع تولید و در نتیجه رشد تولید توجه به حوزه فرهنگ و برنامه‌ریزی برای رفع موانع فرهنگی تولید است.
چکشیان با اشاره به این‌که رسیدگی و ارتقای فرهنگ جامعه کار و تولید از مهم‌ترین وظایف این معاونت در بخش فرهنگی معاونت می‌باشد، گفت: اهتمام به ارتقای فرهنگ کار؛ برطرف کردن  مهم‌ترین دغدغه‌ رهبری در حوزه رفع موانع تولید است.
معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تصریح بر این‌که بخش قابل توجهی از بیکاری در جامعه منشاء فرهنگی دارد، گفت: مسأله اشتغال صرفاً به علت فقدان کار مناسب نیست و بخش از آن به جهت عدم اشتغال‌پذیری جوانان در سنین فعالیت است.
وی با ابراز این‌که وظیفه نهادهای جریان‌سازِ فرهنگی توجه به موانع اشتغال‌پذیری جوانان و آگاهی‌سازی خانواده‌ها است، افزود: مواردی همچون ناامیدی و احساس ناعدالتی، سرگرمی‌های مضر و توجه بیش از حد به فضای مجازی موانعی است که باعث اختلال در اشتغال‌پذیری جوانان می‌شود.
مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا