آموزش و پرورشپیشنهاد سردبیردسته‌بندی نشده

تشریح جزئیات فرآیند مصاحبه آزمون استخدامی آموزش و پرورش برای آموزگاری

مدیر منابع انسانی و امور اداری آموزش و پرورش استان اصفهان با اشاره به تغییر رویکرد مصاحبه آزمون استخدامی، گفت: کانون‌های ارزیابی عهده‌دار تشخیص صلاحیت داوطلبان برای آموزگاری می‌شوند.


به گزارش بازارکار، مهران اسدی در گفت و گو با مهر در خصوص آزمون استخدامی پیمانی سال ۱۴۰۲ و فرآیند ارزیابی تکمیلی، اظهار داشت: سال‌های گذشته پس از برگزاری آزمون استخدامی و فرآیند مصاحبه، نمره‌ای تحت عنوان نمره مصاحبه لحاظ می‌شد.

وی ادامه داد: در سال گذشته نسبت نمره ۷۰ درصد نمره علمی و ۳۰ درصد نمره مصاحبه بوده است، اما در سال جاری این رویکرد تغییر کرده و مصاحبه به روش سنتی قبل نخواهیم داشت و کانون ارزیابی تکمیلی فرآیند ارزیابی را انجام خواهد داد.

مدیر منابع انسانی و امور اداری اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان افزود: کانون ارزیابی تکمیلی با حضور ارزیابان تخصصی و حرفه‌ای در این کانون و طی یک فرآیند علمی و برنامه‌ریزی‌شده و به‌صورت کامل شایستگی‌های عمومی، اختصاصی و حرفه‌ای داوطلبان را احصاء می‌کنند.

اسدی ابراز داشت: ابزارهایی که به طور معمول در کانون‌های ارزیابی مورداستفاده قرار می‌گیرد شامل بحث گروهی، ایفای نقش و مصاحبه تخصصی است.

وی اضافه کرد: داوطلبان باید در یک روز برای بررسی مدارک و معاینات پزشکی مراجعه داشته باشند و در روز مجزایی که اعلام خواهد شد، برای حضور در کانون ارزیابی تکمیلی مراجعه کنند.

اسدی اظهار داشت: زمان ارزیابی تکمیلی برای هر فرد از ابتدای صبح آغاز شده و این فرآیند با توجه به اینکه چندساعته است، یک روز کامل را به خود اختصاص می‌دهد.

مدیر منابع انسانی و امور اداری اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان با اشاره به بررسی شایستگی‌های فردی در یک فرآیند ارزیابی توسط کانون ارزیابی، ابراز داشت: کانون ارزیابی تکمیلی و فرآیند گزینش به‌صورت جداگانه اما در یک روز برای سنجش شایستگی‌ها انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه در استان اصفهان با توجه به تعداد فراگیران، ۱۱ کانون ارزیابی تکمیلی خواهیم داشت، تصریح کرد: افرادی که بر اساس دفترچه آزمون استخدامی واجد شرایط باشند و معاینات پزشکی را به‌درستی طی کنند، می‌توانند وارد مرحله ارزیابی تکمیلی شوند و پس از آن و در همان روز مصاحبه گزینش نیز انجام خواهد شد.

اسدی خاطرنشان کرد: نتیجه اعلامی به‌صورت ۶۰ درصد آزمون ارزیابی تکمیلی و ۴۰ درصد نمره کتبی است و نتیجه نهایی داوطلبان بر این اساس مشخص خواهد شد.‌

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا