آذربایجان شرقیآذربایجان شرقی-سردبیرگزارش روز آذربایجان شرقی

رکوردزنی آذربایجان شرقی در زمینه اشتغال‌زایی در سال ۱۴۰۱ 

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی گفت: همه اطلاعات و آمار رسمی نشان از رکوردزنی استان در سال ۱۴۰۱ در زمینه اشتغال‌زایی دارد. اطلاعات رسمی باید منبع و ماخذ داشته باشد و این اطلاعات باید در سامانه رسمی یا سایت مرکز آمار ایران نیز وجود داشته باشد.

 به گزارش بازارکار، حسین فتحی در گفت‌وگو با خبرنگاران با اشاره به آمار منتشر شده از قول مرکز آمار ایران در ارتباط با وضعیت اشتغال خالص استان‌های کشور در سال ۱۴۰۱ که در آن اکثر استان‌های کشور با اشتغال‌زایی منفی اعلام کرده است، اظهار کرد: آمار و اطلاعات رسمی باید مبتنی بر واقعیت، مباحث کارشناسی و مهمتر از همه منبعی رسمی و مشخص باشد.

وی بیان کرد: برابر پیگیری رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی آذزبایجان شرقی از رئیس مرکز آمار ایران، آمار منتشر شده در فضای مجازی تایید نشد.

به گفته وی، سهم اشتغال‌زایی در استان در سال گذشته ۴۵ هزار و ۷۹۴ فرصت شغلی بود اما در مجموع ۶۰ هزار و ۲۵۹ اشتغال در سطح استان ایجاد و در سامانه رصد ملی اشتغال کشور با مشخصات کامل افراد ثبت شده است که میزان تحقق تعهد اشتغال برابر ۱۳۱ درصد است.

وی گفت: همه اطلاعات و آمار رسمی نشان از رکوردزنی استان در سال ۱۴۰۱ در زمینه اشتغال‌زایی دارد. اطلاعات رسمی باید منبع و ماخذ داشته باشد و این اطلاعات باید در سامانه رسمی یا سایت مرکز آمار ایران نیز وجود داشته باشد.

فتحی با تاکید بر این‌که مشخص نیست این آمار و اطلاعات با چه هدفی در فضای مجازی منتشر شده است، افزود: دولت سیزدهم دستاورد خوبی در سال ۱۴۰۱ در رابطه با اشتغال‌زایی در آذربایجان شرقی و کشور داشته است که این دستاورد مهم در آذربایجان شرقی تقدیر مسئولان کشوری را نیز در پی داشته است.

وی تصریح کرد: اشتغال‌های ایجاد شده در سامانه رصد قابلیت پیگیری دقیق با کد ملی، آدرس و سایر مشخصات مربوطه را دارد و اطلاعات وارد شده در زمینه اشتغال‌زایی در سامانه رصد به صورت میدانی و تلفنی مداوم در حال راستی آزمایی است.

مدیرکل عنوان کرد: مقرری بگیران بیمه بیکاری آذربایجان شرقی در سال ۱۴۰۱ کمتر از پیش بینی‌ها و ۲۱ درصد نسبت به سنوات قبل کاهش یافته است و این امر بیانگر کاهش تعدیل نیرو و تثبیت اشتغال موجود و بازگشت کارگاه‌ها و کارخانه‌های راکد به چرخه تولید است.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا